<

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA
25 CZERWCA 2017 r.

 1. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele po Mszy Św. wieczornej.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w procesje Oktawy Bożego Ciała i w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Liturgicznej Służbie Ołtarza, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, wszystkim Paniom i Panom noszącym baldachim, sztandary, chorągwie i feretrony, Rodzicom i Dzieciom sypiącym kwiaty, małym ministrantom z dzwonkami, Rodzicom i Dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii świętej oraz wszystkim uczestnikom tych procesji, niech Maryja wyprasza obfite łask u swego Syna Jezusa Chrystusa.
 3. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
 4. W Czwartek, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W tym dniu imieniny obchodzi o. Paweł, któremu życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz wielu łask Bożych w życiu kapłańskim i zakonnym przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej jak również świętego patrona.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca lipca. O godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny w czasie którego zostaną odczytane intencje do Matki Bożej. O godz. 12.00 Msza w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz. w intencji próśb, które zapisujemy na kartkach i składamy do skrzynki w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.
 6. W dniach od 12 sierpnia do 20 sierpnia br. organizowana jest z naszego klasztoru pielgrzymka do Medjugorje. W programie przewidziany jest pobyt na wybrzeżu Makarskim, zwiedzanie Mostaru, pobyt nad Jeziorami Plitwickimi. Szczegóły na plakacie.
 7. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Źródło”.
 8. W dniach 19 – 20 czerwca br. w Domu Głównym w Krakowie, odbył się Kongres Kapitulny Prowincji. Biorąc pod uwagę sytuację poszczególnych Domów, a także indywidualne prośby Braci, dokonano zmian personalnych w naszych Wspólnotach. Z naszego klasztoru odchodzą następujący Bracia: o. Ludwik, do Domu Głównego w Krakowie, o. Eliasz na funkcję Gwardiana do Kazimierza Dolnego nad Wisłą, o. Damian na stanowisko Gwardiana do Brzezin Łódzkich, o. Paweł do naszego Klasztoru w Warszawie, o. Szymon z Kolegium Serafickiego do Domu nowicjackiego w Zakliczynie, br. Gerard do Klasztoru w Kętach. Drogim współbraciom z całego serca dziękujemy za wszelki trud i pracę na rzecz wielickiego Sanktuarium i parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze kapłańskiej i zakonnej. Msza święta połączona z pożegnaniem odchodzących współbraci odbędzie się w czwartek o godz. 18.00.
 9. Dla wielu z nas, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas wakacji i zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego, dlatego wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku.

  Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, jak również solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo M.B.Ł.Galeria