Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

11 NIEDZIELA ZWYKŁA
17 czerwca 2018 r.

 1. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się po Mszy św. wieczornej.
 2. Dzisiaj, po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu grupy modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela.
 3. Również dzisiaj wyruszyła z naszego klasztoru pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Módlmy się w intencji pielgrzymów o potrzebne łaski w pielgrzymowaniu do Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 4. W środę na godz. 18.00 zapraszamy dzieci z naszej scholii, na grilla oraz inne specjały do ogrodów naszego klasztoru.
 5. Również w środę o godz. 18.00 o. Pacyfik poprowadzi Mszę św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie otrzymamy indywidualne błogosławieństwo.
 6. W czwartek 21 czerwca przypada 140 rocznica wstąpienia do zakonu Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby, z tej racji gościć będziemy Wicepostulatora procesu beatyfikacyjnego, o. Alojzego Warota, który przewodniczyć będzie uroczystej Mszy świętej o godz. 18:00
 7. W piątek, 22 czerwca, przypada zakończenie roku szkolnego. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ich rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, a także pracowników miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w najbliższym tygodniu, rano lub wieczorem przed każdą Mszą świętą.
 8. W sobotę, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel życzymy, aby doświadczali jego szczególnej opieki.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Libuszy - rodzinnej miejscowości Sługi Bożego Br. Alojzego Kosiby, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24 czerwca o godz. 8.30. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 11. W każdą niedzielę, do końca września zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 w Kaplicy Porcjunkuli, w ogrodzie klasztoru.
 12. Biuro Radia Maryja przy tutejszym Sanktuarium organizuje coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 08 lipca. Zapisy w Biurze Radia Maryja w niedzielę od 08.00 do 10.30 i w środy od 17.00 do 18.00.
 13. Związek Repatriantów Rzeczpospolitej Polskiej zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej po każdej Mszy św. w auli Jana Pawła II przy naszym klasztorze. Tytuł wystawy „Myśmy do stepów unieśli Ojczyznę”. Celem autorów wystawy jest poszerzenie wiedzy na temat tragicznych wywózek Polaków do Kazachstanu. Wystawa ukazuje zbiór dokumentów i fotografii rodzinnych, które wiele mówią o życiu i zwyczajach kazachstańskich Polaków.
 14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło”, a także Balsam Kapucyński.

  Wszystkim Parafianom Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani naszej Łaskawej.