Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA
27 września 2015 r

 1. Dzisiaj, obchodzimy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci św. Ojca Franciszka z Asyżu. Z tej racji można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Suma odpustowa o godz. 10.30, której będzie przewodniczył będzie i kazanie wygłosi o. Konrad Abramowicz z naszego klasztoru Neukirchen w Niemczech.
 2. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami w Auli św. Jana Pawła II. Prosimy, aby rodzice zapisywali swoje dzieci, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 3. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. W tym miesiącu zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym sanktuarium codziennie o godz. 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W środy na Różaniec zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież.
 4. Jutro, 5 października przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Została nazwana przez Pana Jezusa sekretarką i apostołką Bożego Miłosierdzia. Kanonizowana w roku 2000 przez Jana Pawła II.
 5. W tym tygodniu, w środę, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. Jest to również święto patronalne Róż Różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich zainteresowanych, zachęcamy aby włączyć się w to piękne dzieło.
 6. Również w środę o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
 7. W czwartek, 9 października obchodzimy wspomnienie św. Wincentego Kadłubka, biskupa. Jest autorem Kroniki polskiej, czyli pierwszej historii Polski.
 8. W kościele, wyłożone są kartki wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji, przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium sprawowana będzie Msza św. o godz. 18.00 na sposób gregoriański przez 30 dni.
 9. Związek Repatriantów Rzeczpospolitej Polskiej zaprasza na koncert charytatywny na rzecz Polaków z Kazachstanu. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 października w Kampusie Wielickim przy ul. Piłsudskiego 105. Bilety do nabycia w sekretariacie kampusu.
 10. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: Gość niedzielny, Źródło oraz Ziemia Święta.

  Na rozpoczynający się tydzień wszystkim Przyjaciołom, Dobrodziejom, Parafianom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha. Niech Święty Franciszek z Asyżu - Patron naszego Zakonu i naszej Parafii wyprasza Wam i Waszym Rodzinom potrzebne łaski w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  26 NIEDZIELA ZWYKŁA
  27 września 2015 r

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży klas III gimnazjum, która w naszym Sanktuarium przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
  2. W czwartek rozpoczynamy Nabożeństwa Październikowe, które będą odprawiane w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. W środy do odmawiania modlitwy różańcowej zapraszamy wszystkie dzieci przystępujące do I komunii św. i młodzież gimnazjalną.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18.00 Msza św. dla nich oraz w intencji Straży Honorowej Serca Bożego.
  4. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży klas pierwszych i drugich gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  5. W pierwszą sobotę, 3 maja o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
  6. Również w sobotę 3 października, rodzina franciszkańska na całym świecie, zgodnie z wielowiekową tradycją, spotyka się w wigilię uroczystości św. Franciszka na nabożeństwie zwanym "Transitus". Upamiętnia ono śmierć św. Franciszka z Asyżu, który zmarł w nocy 3 października 1226 r. przy kapliczce Porcjunkuli - kolebce Zakonu Franciszkańskiego. Z tej racji, po Mszy św. wieczornej, udamy się do kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie naszego klasztoru, aby tam w atmosferze ciszy i skupienia przeżyć pamiątkę błogosławionej śmierci św. Ojca Franciszka.
  7. W przyszłą niedzielę, 4 października, obchodzimy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci św. Ojca Franciszka z Asyżu. W tym dniu można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. Suma odpustowa o godz. 10.30.
  8. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami w Auli św. Jana Pawła II. Prosimy, aby rodzice zapisywali swoje dzieci, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  9. Od Przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 20.00 w kaplicy Porcjunkuli.
  10. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: Gość niedzielny, Źródło oraz Ziemia Święta.

   Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki M. B. Ł.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   25 NIEDZIELA ZWYKŁA
   20 września 2015 r

   1. Dzisiaj, po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu grupy modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela.
   2. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej.
   3. W środę wspominamy św. o. Pio z Pietrelciny, stygmatyka i jednego z największych świętych ostatniego stulecia.
   4. Również w środę o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.
   5. W piątek patronuje nam bł. Władysław z Gielniowa, franciszkanin, wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim.
   6. W Sobotę, 26 września wspominamy świętych Męczenników Kosmy i Damiana. W tym dniu imieniny obchodzi o. Damian. Z tej okazji składamy solenizantowi najserdeczniejsze życzenia. Niech Pani nasza Łaskawa wyprasza o. Damianowi potrzebne łaski w życiu kapłańskim i zakonnym.
   7. Trwają zapisy do I Komunii Świętej w naszej świątyni. Prosimy, aby rodzice zapisywali swoje dzieci, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w niedzielę 4 października po Mszy św. o godz. 12.00.
   8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży klas III gimnazjum, która w naszym Sanktuarium przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
   9. Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Rekrutacja trwa do końca września. Szczegóły rekrutacji w gablocie przed kościołem
   10. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd 27 września w niedzielę o godz. 7.00 z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2. Zapisy w Zakrystii. Szczegóły w Gablocie przed kościołem.
   11. W zakrystii do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: Gość niedzielny, Źródło oraz Ziemia Święta.

    Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki M. B. Ł.Kontakt

Adres

Klasztor i Parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu
ul. Br. Alojzego Kosiby 31
32-020 Wieliczka

Telefony

Klasztor: 122781866
Dom Pielgrzyma: 122785968
Proboszcz tel. i fax: 122786587

E-maile

Klasztor:
Webmaster:

Nr konta bankowego

Klasztor Franciszkanów
ul. Kosiby 31
32-020 Wieliczka
53 8619 0006 0010 0200 4499 0001