Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
22 listopada 2015 r

 1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. W tym dniu zostaną poświęcone opłatki wigilijne i świece „Caritas” – wigilijne dzieło pomocy dzieciom, które będzie można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 3. DNIA 27 LISTOPADA – W TYM TYGODNIU W PIĄTEK O GODZ. 17.00 w Auli św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie dla wszystkich klas gimnazjum w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie połączone będzie z koncertem ewangelizacyjnym w rytmie rapu oraz świadectwem dwóch studentów – jak mówią o sobie – wyrwanych z dna rozpaczy, z niewoli alkoholu, narkotyków, pornografii i przemocy. Na spotkanie zapraszamy nie tylko młodzież, ale wszystkich tych, którzy chcieliby wysłuchać pięknego świadectwa o tym, jak Bóg potrafi wyprowadzić człowieka nawet z największego zła.
 4. Również w piątek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą w intencji o dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży.
 5. Z początkiem bieżącego roku szkolnego w Wieliczce zaczęła powstawać drużyna harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, których celem jest stwarzanie warunków do harmonijnego i pełnego rozwoju człowieka we wszystkich obszarach jego osobowości: duchowym, emocjonalnym, intelektualnym i fizycznym oraz pomocy w odnalezieniu miejsca w społeczeństwie. Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 listopada o godz. 10.00 przed wejściem do szkoły podstawowej nr 2 w Wieliczce.
 6. Stowarzyszenie - Ochotnicza Grupa Medyczna będzie prowadzić darmowe porady prawne w sobotę 28 listopada br. w godz. od 15.00 do 18.00.
 7. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na 2015 rok.
 8. Również w zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym - kalendarz na 2016 rok, a w Małym Gościu Niedzielnym płyta z piosenkami dla dzieci z ubiegłych rorat.

  Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki M. B. Ł. Zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  33 niedziela zwykła
  15 listopada 2015 r

  1. Dzisiaj, po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu na wzór Mediugorski. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z błogosławieństwem oraz namaszczeniem olejem św. Charbela. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój na świecie i w rodzinach.
  2. W naszym Sanktuarium przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 czytamy imiona naszych drogich zmarłych zgłoszonych na wypominki, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
  3. We wtorek przypada Święto Św. Elżbiety Węgierskiej patronki FZŚ. Przez jej wstawiennictwo polecajmy Bogu wspólnotę Franciszkanów Świeckich działającą przy naszym Sanktuarium.
  4. W środę, 18 listopada o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie, którą poprowadzi o. Pacyfik.
  5. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice: świeci Joachim i Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.
  6. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na 2015 rok.
  7. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 23 listopada, to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - ostatnia niedziela przed Adwentem.
  8. DNIA 27 LISTOPADA W PIĄTEK O GODZ. 17.00 odbędzie się spotkanie dla wszystkich klas gimnazjum w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie połączone będzie z koncertem ewangelizacyjnym w rytmie rapu oraz świadectwem dwóch studentów – jak mówią o sobie – wyrwanych z nałogu i niewoli zła. Na spotkanie zapraszamy – przede wszystkim – młodzież jak również tych, którzy chcieliby wysłuchać powyższego świadectwa – „Wyrwanych z niewoli”.
  9. W zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

   Za modlitwę i wszelkie gesty dobroci i życzliwości wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa a zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   32 niedziela zwykła
   08 listopada 2015 r

   1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu rokui siódmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku.
   2. Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o modlitwie w intencji papieża Franciszka.
   3. We wtorek patronuje nam św. Leon Wielki,papież i doktor Kościoła.
   4. W środę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości.Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali jej niepodległość. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci.
   5. Również 11 listopadaprzypada liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours.
   6. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencjipróśb i podziękowań przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.
   7. Również w czwartek w liturgii wspominamyśw. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, którego relikwie znajdują się w naszym kościele w odnowionym relikwiarzu. W tym dniu będziemy mogli je zobaczyć i uczcić na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.
   8. W piątek patronują nam Pierwsi Męczennicy Polski:święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn.
   9. W miesiącu listopadzie pamiętajmy o naszych drogich zmarłych.Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych, zarówno listopadowe, jak i roczne. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. W naszej świątyni przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 czytamy imiona naszych zmarłych zgłoszonych na wypominki, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
   10. W przyszłą niedzielę po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św.w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój na świecie i w rodzinach.
   11. DNIA 27 LISTOPADA W PIĄTEK O GODZ. 17.00odbędzie się spotkanie dla wszystkich klas gimnazjum w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie połączone będzie z koncertem ewangelizacyjnym w rytmie rapu oraz świadectwem dwóch studentów – jak mówią o sobie – wyrwanych z nałogu i niewoli zła. Na spotkanie zapraszamy – przede wszystkim – młodzież jak również tych, którzy chcieliby wysłuchać powyższego świadectwa – „Wyrwanych z niewoli”.
   12. W zakrystii, możemynabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej.

    Za modlitwę i wszelkie gesty dobroci i życzliwości wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa a zmarłych z waszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.Kontakt

Adres

Klasztor i Parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu
ul. Br. Alojzego Kosiby 31
32-020 Wieliczka

Telefony

Klasztor: 122781866
Dom Pielgrzyma: 122785968
Proboszcz tel. i fax: 122786587

E-maile

Klasztor:
Webmaster:

Nr konta bankowego

Klasztor Franciszkanów
ul. Kosiby 31
32-020 Wieliczka
53 8619 0006 0010 0200 4499 0001