SPOWIEDŹ ŚWIĄTECZNA

Wielki Poniedziałek
godz. 6.30 - 09.00
godz. 16.00 - 18.30

Wielki wtorek
godz. 6.30 - 09.00
godz. 16.00 - 18.30

Wielka Środa
godz. 6.30 - 10.00
godz. 16.00 - 18.30

Wielki Czwartek
godz. od 6.30 - 12.00
godz. 14.00 - 17.30

Wielki piątek
godz. od 6.30 - 12.00
godz. 14.00 - 17.30

Wielka Sobota
godz. od 6.30 - 12.00
godz. 14.00 - 16.00

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY W WIELKĄ SOBOTĘ godz. 7.00 – 16.00


Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
13 KWIETNIA 2014 r.

 1. Niedzielą Palmową, rozpoczynamy uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo palm.
 2. Dzisiaj, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na prace remontowo - budowlane prowadzone przy naszym klasztorze (chodzi o dokończenie prac związanych z rekonstrukcją muru oporowego). Za wszelkie ofiary, przeznaczone na ten cel składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. wraz z parafią św. Klemensa i św. Sebastiana zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, ulicami naszego miasta, którą rozpoczniemy z naszego klasztoru o godz. 19.00. Straż Miejska i Policja zwraca się z prośbą o nieparkowanie pojazdów na ul. Legionów, Goliana, Sikorskiego, Rynek Górny, Batorego, Limanowskiego i Sebastiana w godz. od 19. do 21.00.
 4. W ubiegłą niedzielę FZŚ zebrał kwotę 2 tys. 551 zł na pomoc świąteczną dla najuboższych rodzin z Wieliczki. Za wszelkie ofiary wielkopostnej jałmużny wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, szczególnie Państwu Urszuli i Wojciechowi Śliwie z firmy „PALEO” z Wieliczki za wsparcie tej szlachetnej akcji.
 5. We wtorek, 16 kwietnia rozpoczynamy dziewięciowtorkową nowennę przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Nabożeństwa będą odbywać się w każdy wtorek: o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwii św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.
 6. W środę o godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 7. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszej kościele Msza św. w tym dniu będzie sprawowana o godzinie 18.00. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Podczas procesji można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „Sław, języku, tajemnicę”. W Wielki Czwartek o godz. 7.00 Droga Krzyżowa. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00.
 8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 7.00 i po południu o godz. 16.00. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 17.00. Bezpośrednio po liturgii zapraszamy na modlitwy w pierwszym dniu nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego i śpiew wszystkich trzech części Gorzkich Żali oraz adorację Pana Jezusa przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Ofiary złożone w czasie adoracji Krzyża przeznaczone będą na utrzymanie miejsc związanych z życiem Pana Jezusa w Ziemi Świętej.
 9. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, pamiętajmy o adoracji w czasie, święcenia pokarmów. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 7.00 do 16.00. O godzinie 18.00 na placu kościelnym rozpoczniemy uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej. Z racji odnowienia przyrzeczeń chrztu św. w czasie ceremonii, prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Adoracja Pana Jezusa w tym dniu do godz. 21.00.
 10. W przyszłą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Na procesję rezurekcyjną prosimy przygotować feretrony, sztandary, chorągwie. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Następne Msze św. w tym dniu o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 i 18.00.
 11. Szczegółowy program nabożeństw Triduum Paschalnego oraz spowiedzi w Wielkim Tygodniu wywieszony jest przed kościołem, oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

Na dobre i owocne przeżycie Wielkiego tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu
06 KWIETNIA 2014 r.

 1. Przeżywamy dziś piątą niedzielę Wielkiego Postu, która wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej.
 2. W CZASIE WIELKIEGO POSTU GORĄCO ZAPRASZAMY DO NASZEGO SANKTUARIUM NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE: 1) • przez cały Wielki Post codziennie (w dni powszednie) o godz. 6.30 Droga Krzyżowa; 2) • w niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (Nabożeństwo Różańcowe - w niedziele Wielkiego Postu - o godz. 10.00). 3) • w środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży. 4) • w piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”: - godz. 8.00 Msza św.; - bezpośrednio po Mszy św. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; - na zakończenie błogosławieństwo Najśw. Sakramentem i uczczenie relikwii Krzyża św.
 3. Dzisiaj Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi zbiórkę na pomoc świąteczną dla rodzin potrzebujących z naszej parafii.
 4. Również dzisiaj przed kościołem rozprowadzane są palmy na niedzielę palmową.
 5. W najbliższą sobotę, 12 kwietnia o godz. 12.00 odbędzie się Bierzmowanie młodzieży, która przygotowywała się w naszej parafii do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Młodzież otrzyma bierzmowanie z rąk J. E. Ks. Tadeusza Pieronka.
 6. Zapraszamy, dzieci na spotkania scholii w środy o godz. 17.30. Zapraszamy również na spotkania osoby uzdolnione, które grają na gitarze lub innym instrumencie muzycznym.
 7. W soboty na godz. 9.00 zapraszamy kandydatów i kandydatki na ministrantów i ministrantki.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę, przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzić będą zbiórkę na dalsze prace remontowo - budowlane prowadzone przy naszym klasztorze (chodzi o dokończenie prac związanych z rekonstrukcją muru oporowego). Za wszelkie ofiary, które będą składane na ten cel już dziś składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Również w przyszłą niedzielę 13 kwietnia wraz z parafią św. Klemensa zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą rozpoczniemy z naszego klasztoru o godz. 19.00.
 11. Drodzy Bracia i Siostry, każda parafia zobowiązana jest przeprowadzić misje parafialne, które powinny odbywać się przynajmniej co dziesięć lat. W tym roku misje odbędą się w naszej parafii, które będą trwać od 28 września do 5 października. W związku z powyższym zamiast rekolekcji wielkopostnych, będziemy – jako wspólnota parafialna – przygotowywać się do misji przez codzienną modlitwę w intencji o dobre owoce tych misji dla nas i naszych rodzin. Modlitwę rozpoczniemy od niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, oraz wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz świętować jubileusze rodzinne, życzymy wielu łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo M.B.Ł. – Księżnej Wieliczki oraz Sługę Bożego Br. Alojzego Kosibę.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu
30 MARCA 2014 r.

 1. W środę, 2 kwietnia, mija 9 rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. By lepiej przygotować się do tego momentu, w dniu 2 kwietnia br. odbędą się Czwarte Dni Jana Pawła II w Wieliczce. Serdecznie zapraszamy do czuwania prowadzonego przez harcerzy z Wieliczki o godz. 21.00 przy Alei Jana Pawła II w Wieliczce. Po czuwaniu o godz. 21.37 nastąpi zapalenie zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II. Koncert papieski, który tradycyjnie wędruje po parafiach naszej gminy, tym razem odbędzie się w kościele parafialnym Matki Bożej Częstochowskiej w Gorzkowie o godz. 18.00.
 2. W CZASIE WIELKIEGO POSTU GORĄCO ZAPRASZAMY DO NASZEGO SANKTUARIUM NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE: 1) • przez cały Wielki Post codziennie (w dni powszednie) o godz. 6.30 Droga Krzyżowa; 2) • w niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (Nabożeństwo Różańcowe - w niedziele Wielkiego Postu - o godz. 10.00). 3) • w środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży. 4) • w piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”: - godz. 8.00 Msza św.; - bezpośrednio po Mszy św. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; - na zakończenie błogosławieństwo Najśw. Sakramentem i uczczenie relikwii Krzyża św.
 3. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczny jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18.00 Msza św. dla nich. Również o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem Matki Bożej Łaskawej i w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
 6. Zapraszamy do sklepiku w krużgankach klasztoru w którym możemy zaopatrzyć się w zioła na różne dolegliwości oraz nabyć balsam kapucyński. W zakrystii i w sklepiku możemy zaopatrzyć się w „Baranki” na stół wielkanocny jako świąteczna pomoc „Caritas”. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej.
 7. W przyszłą niedzielę Franciszkańskie Zakon Świeckich prowadzić będzie zbiórkę na pomoc świąteczną dla rodzin potrzebujących z naszej parafii.
 8. Również w przyszłą niedzielę rozprowadzane będą przed kościołem palmy na niedzielę palmową.
 9. 12 kwietnia o godz. 12.00 odbędzie się Bierzmowanie młodzieży, która przygotowywała się w naszej parafii do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Młodzież otrzyma bierzmowanie z rąk J. E. Ks. Tadeusza Pieronka.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy obfitości łask Bożych, w dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu.Kontakt

Adres

Klasztor i Parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu
ul. Br. Alojzego Kosiby 31
32-020 Wieliczka

Telefony

Klasztor: 122781866
Dom Pielgrzyma: 122785968
Proboszcz tel. i fax: 122786587

E-maile

Klasztor:
Webmaster:

Nr konta bankowego

Klasztor Franciszkanów
ul. Kosiby 31
32-020 Wieliczka
53 8619 0006 0010 0200 4499 0001