Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 NIEDZIELA ZWYKŁA
30 sierpnia 2015 r

 1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji.
 2. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy do kościoła dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. O godz. 8.00 Msza św. dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego, o godz. 10.00 dla uczniów Gimnazjum i o godz. 12.00 Msza św. dla uczniów z naszego Liceum Franciszkańskiego.
 3. Przypadający we wtorek 1 dzień września to także bolesna - 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkim wychowując młode pokolenia do pokoju, tak bardzo dziś potrzebnego szczególnie na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.
 4. W pierwszą środę miesiąca o godzinie 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać do puszki przy ołtarzu św. Franciszka.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego. W tym dniu modlimy się również w intencji misji franciszkańskich.
 6. Przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Do skorzystania z sakramentu pojednania zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.
 7. Dnia 05 września br. pod hasłem „Dzień Solidarności i Wolności w Małopolsce”, odbędą się uroczystości 35 rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" w Wieliczce. Uroczystości rozpoczną się w naszym Sanktuarium o godz. 10:00 Mszą św. w intencji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” z udziałem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Następnie – na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej – odbędzie się piknik rodzinny, gry i zabawy dla dzieci, kącik plastyczny, zabawy taneczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, lot balonem oraz wiele innych atrakcji. Z racji powyższych uroczystości - w pierwszą sobotę miesiąca 5 września - nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 10.00 oraz Mszy św. o godz. 12.00.
 8. Rada Franciszkańskiego Zakonu Świeckich organizuje w dniu 12 września pielgrzymkę na Święty Krzyż, przed przypadającą uroczystością Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyjazd o godz. 6.30 spod Szkoły Podstawowej nr 2 na ul. Mickiewicza. Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Również w zakrystii do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: Gość niedzielny, Źródło oraz Ziemia Święta.

  Parafianom oraz sympatykom naszego sanktuarium życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Pani naszej Łaskawej.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  21 NIEDZIELA ZWYKŁA
  23 sierpnia 2015 r

  1. Jutro w liturgii obchodzimy Święto świętego Bartłomieja Apostoła.
  2. We wtorek wspominamy Św. Ludwika IX. Był wzorowym mężem i ojcem jedenaściorga dzieci. Codziennie brał udział w Mszy św. Był członkiem III Zakonu św. Franciszka z Asyżu, a po śmierci stał się jego patronem. Pod królewskimi szatami nosił habit franciszkański. Osobiście rozdawał ubogim jałmużnę, fundował instytucje charytatywne. Św. Ludwik jest patronem Ojca Ludwika, któremu życzymy z racji imienin, wszelkich łask, i błogosławieństwa Bożego w życiu kapłańskim i zakonnym, wstawiennictwa świętego patrona i Matki Bożej Łaskawej – Księżnej Wieliczki.
  3. W środę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.
  4. W czwartek, 27 sierpnia wspominamy świętą Monikę, matkę świętego Augustyna, która wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy przez jej wstawiennictwo tych, którzy odwrócili się od Boga i Kościoła.
  5. W piątek, 28 sierpnia obchodzimy wspomnienie świętego Augustyna, doktora Kościoła, który przeszedł imponującą drogę nawrócenia i poznania Chrystusa.
  6. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Tego dnia będziemy prosić Boga o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.
  7. Dobiegają końca wakacje. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych w tym tygodniu codziennie przed każdą Mszą św.
  8. W dniach 29 – 30 sierpnia, na płycie Rynku Górnego odbędzie się „9 Wielickie Miodobranie”. W czasie trwania tego wydarzenia, będzie można nabyć miód z pasiek wielickich pszczelarzy, wysłuchać koncertów oraz zobaczyć pokazy walk rycerskich i gimnastyki artystycznej.
  9. Dnia 05 września br. pod hasłem „Dzień Solidarności i Wolności w Małopolsce”, odbędą się uroczystości 35 rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" w Wieliczce. Uroczystości rozpoczną się w naszym Sanktuarium o godz. 10:00 Mszą św. w intencji NSZZ "Solidarność" z udziałem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Następnie – na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej – odbędzie się piknik rodzinny, gry i zabawy dla dzieci, kącik plastyczny, zabawy taneczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, zjeżdżalnie i trampoliny, lot balonem, grill oraz wiele innych atrakcji. Z racji powyższych uroczystości - w pierwszą sobotę miesiąca 5 września - nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 10.00 oraz Mszy św. o godz. 12.00.
  10. Rada Franciszkańskiego Zakonu Świeckich organizuje w dniu 12 września pielgrzymkę na Święty Krzyż, przed przypadającą uroczystością Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyjazd o godz. 6.30 spod Szkoły Podstawowej nr 2 na ul. Mickiewicza. Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii.
  11. Również w zakrystii do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: Gość niedzielny, Źródło oraz Ziemia Święta.

   Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Pani naszej Łaskawej.Kontakt

Adres

Klasztor i Parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu
ul. Br. Alojzego Kosiby 31
32-020 Wieliczka

Telefony

Klasztor: 122781866
Dom Pielgrzyma: 122785968
Proboszcz tel. i fax: 122786587

E-maile

Klasztor:
Webmaster:

Nr konta bankowego

Klasztor Franciszkanów
ul. Kosiby 31
32-020 Wieliczka
53 8619 0006 0010 0200 4499 0001