Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 NIEDZIELA ZWYKŁA
26 lipca 2015 r

 1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień modlitwy za naszych drogich dziadków.
 2. Z racji kończącego się Piętnastego Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św., święcimy nasze pojazdy przy bramach wyjazdowych z klasztoru oraz na ulicy Brata Alojzego Kosiny - wzdłuż chodników. Ofiary składane przy okazji będziemy mogli przeznaczyć na Ogólnopolską akcję św. Krzysztof – na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 3. W tym tygodniu 1 sierpnia przypada pierwsza sobota miesiąca, o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny w czasie którego zostaną odczytane intencje do Matki Bożej. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
 4. Również w sobotę, 1 sierpnia, mija 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy naszą modlitewną pamięć. Zginęło wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, i odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny.
 5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia przypada w naszym sanktuarium uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, głównej patronki naszej Prowincji Zakonnej. Suma odpustowa w intencji parafian, dobrodziejów oraz zmarłych z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, z procesją Eucharystyczną i dziękczynnym „Te Deum” zostanie odprawiona o godz. 12.00. Na procesję bardzo prosimy przygotować feretrony, chorągwie i sztandary. Zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów. Nawiedzając w tym dniu kaplicę Porcjunkuli, można zyskać odpust zupełny. Aby go uzyskać, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

  Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym i rodzinnym, wypoczywającym na urlopach i wakacjach, Bożego błogosławieństwa, i opieki Pani naszej Łaskawej.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  16 NIEDZIELA ZWYKŁA
  19 lipca 2015 r

  1. W czwartek, przypada święto świętej Brygidy Szwedzkiej. Ojciec Święty Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił św. Brygidę współpatronką Europy.
  2. W piątek 24 lipca w liturgii wspominamy św. Kingę, dziewicę, patronkę górników oraz miasta Wieliczki. Z tej racji Msza św. w kopalni soli w kaplicy św. Kingi zostanie odprawiona o godz. 19.00. W związku z organizacją „Dni św. Kingi”, Msza św. odprawiana w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w kaplicy Porcjunkuli, odbędzie się w kościele.
  3. 25 lipca w sobotę czcimy świętego Jakuba Apostoła oraz świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży i prosić go o opiekę, aby szczęśliwie powrócić do naszych domów. W modlitwach pamiętajmy o solenizancie, rektorze naszego Liceum Franciszkańskiego - o. Krzysztofie, który z racji wspomnienia patrona obchodzi w tym dniu swoje imieniny.
  4. Z racji Czternastego Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będziemy błogosławić nasze pojazdy oraz modlić się o roztropne ich wykorzystywanie.
  5. Za dwa tygodnie, 2 sierpnia w niedzielę przypada w naszym sanktuarium uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, głównej patronki naszej Prowincji Zakonnej. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym. Suma odpustowa w intencji parafian, dobrodziejów oraz zmarłych z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, z procesją Eucharystyczną i dziękczynnym „Te Deum” zostanie odprawiona o godz. 12.00. Na procesję bardzo prosimy przygotować feretrony, chorągwie i sztandary. Zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów. Nawiedzając w tym dniu kaplicę Porcjunkuli, bądź inną świątynię franciszkańską czy parafialną można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu.

   Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego, obfitości łask Bożych w życiu osobistym i rodzinnym, wypoczywającym na urlopach i wakacjach Bożego błogosławieństwa, pogody ducha i opieki Pani naszej ŁaskawejKontakt

Adres

Klasztor i Parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu
ul. Br. Alojzego Kosiby 31
32-020 Wieliczka

Telefony

Klasztor: 122781866
Dom Pielgrzyma: 122785968
Proboszcz tel. i fax: 122786587

E-maile

Klasztor:
Webmaster:

Nr konta bankowego

Klasztor Franciszkanów
ul. Kosiby 31
32-020 Wieliczka
53 8619 0006 0010 0200 4499 0001