Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
19 października 2014 r.

 1. Wczoraj w naszej parafii na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęliśmy wizytację kanoniczna, którą prowadzi ks. bp Grzegorz Ryś. - dzisiaj na wszystkich Mszach św. Ksiądz Biskup głosi Słowo Boże;
  • o godz. 9.00 – Msza św. z udziałem młodzieży i błogosławieństwem ogólnym
  • o godz. 10.30 – Msza św. z błogosławieństwem małżeństw
  • o godz. 12.00 – Msza św. z błogosławieństwem dzieci
  • o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Spotkanie z Radą Parafialną
  • o godz. 16.00 – Spotkanie z Franciszkańskim Zakonem Świeckich, Arcybractwem Straży Honorowej NSPJ, Legionem Maryi, Wspólnotą Żywego Różańca, Kołem Przyjaciół Radia Maryja, Wspólnotą (modlitwy wstawienniczej) „Chleb Życia”, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich oraz Wspólnotą Adoracyjną „Matki Bożej - Królowej Pokoju”
  - w poniedziałek 20 października Ksiądz Biskup odwiedzi szkoły znajdujące się na terenie naszej parafii;
  • o godz. 8.00 – Spotkanie z młodzieżą w naszym Kolegium Franciszkańskim
  • o. godz. 10.00 – Spotkanie w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki
  • o. godz. 12.00 –Spotkanie w Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego
  Szczegółowy plan wizytacji parafii znajduje się w gablocie przed kościołem.
 2. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 również będzie poświęcone modlitwie właśnie w tej intencji.
 3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Zapraszamy do odmawiania modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17.30. W środy na Różaniec zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież.
 4. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej (w godzinach otwarcia), możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy również do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 5. W kościele, wyłożone są karty wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium:
  • o godz. 17.15 - czytanie imion zmarłych;
  • o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa;
  • o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański przez 30 dni.
 6. Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jana Pawła II, którego wspomnienie liturgiczne przypada w środę 22 października. Mszy św. o godz. 17.00 sprawowanej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, będzie przewodniczył Metropolita Krakowski Kard. Stanisław Dziwisz. Szczegółowy program obchodów zamieszczony jest w gablocie przed kościołem.
 7. Z racji przypadającej dzisiaj wizytacji parafii, Msza św. dla Wspólnoty „Matki Bożej - Królowej Pokoju” zostaje przeniesiona na czwartą niedzielę miesiąca, czyli na 26 października - tradycyjnie na godz. 15.00.
 8. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy wielu łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo MBŁ, a na rozpoczynający się nowy tydzień przyjmijcie Boże Błogosławieństwo z rąk Ks. Bpa Grzegorza Rysia  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
  05 października 2014 r.

  1. Składamy dziękczynienie Panu Bogu za Misje Święte, które zakończyliśmy wczoraj w Uroczystość Odpustową ku czci Św. Franciszka z Asyżu. Dziękujemy Bogu za ten błogosławiony czas i za to, że zechciał działać wielkie znaki w naszej Parafii. Tegoroczne Misje wyryły się mocno w naszych sercach. Przed nami rok kontynuacji. Obyśmy wytrwali w łasce, która wypływa z Najświętszego Serca Pana Jezusa. Obyśmy umieli odczytać wolę Bożą i ją wypełnić, by ziarno zasiane podczas Misji wydało owoc, a potem plon. Jaki? Zależy już tylko od nas. Zewnętrznym znakiem Misji Świętych jest Krzyż Misyjny, który stoi na placu przed kościołem. Może szczególnie w tym czasie przychodząc do Kościoła zatrzymajmy się na chwile przy nim oraz wspomnijmy postanowienia oraz przemyślenia, które zrodziły się w tym świętym czasie Misji.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami w salce „Aniołeczek”.
  3. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. W tym miesiącu zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym sanktuarium codziennie o godz. 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W środy na Różaniec zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież.
  4. W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Róż Różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich zainteresowanych, zachęcamy aby włączyć się w to piękne dzieło.
  5. W środę, 9 października obchodzimy wspomnienie św. Wincentego Kadłubka, biskupa. Jest autorem Kroniki polskiej, czyli pierwszej historii Polski.
  6. Przyszła niedziela jest kolejnym XIV Dniem Papieskim. Tradycyjnie – przy tej okazji –w kruchcie kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin. Dlatego polecamy tę zbiórkę życzliwości Parafian.
  7. W kościele, wyłożone są kartki wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji, przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium sprawowana będzie Msza św. o godz. 18.00 na sposób gregoriański przez 30 dni.
  8. Przy naszym klasztorze działa świetlica dla dzieci „Aniołeczek”. Dzieci mogą spędzać wolny czas pod nadzorem fachowej opieki pedagogicznej. Rodzice, mogą zapisywać swoje dzieci w świetlicy u pani pedagog. Świetlica działa codziennie do godz. 17.00.
  9. W zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński oraz prasę katolicką.
  10. Na rozpoczynający się tydzień wszystkim przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha. Niech Pani nasza Łaskawa – Księżna Wieliczki wyprasza Wam potrzebne łaski.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
   28 września 2014 r.

   1. Drodzy Bracia i Siostry, dzisiaj w naszym Sanktuarium rozpoczynają się misje parafialne. Witamy serdecznie Misjonarza, ks. Bogdana Kutę – Sercanina, który będzie głosił Słowo Boże. Życzymy Księdzu Bogdanowi Bożego Błogosławieństwa oraz obfitości łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej.
   2. Jutro po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy dzieci na nabożeństwo połączone z błogosławieństwem misyjnym małych dzieci. Dzieci przybędą do naszego Sanktuarium ze wszystkich przedszkoli z Wieliczki na godz. 9.00.
   3. We wtorek o godz. 9.30 Msza św. z nauką misyjną dla chorych, cierpiących i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia chorych. Z racji Misji parafialnych, zamiast pierwszego piątku miesiąca – misjonarz – ks. Bogdan, będzie odwiedzał chorych we wtorek od godz. 11.00.
   4. W czasie misji parafialnych w poniedziałek, wtorek i w środę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne młodzież z gimnazjum, szkół średnich, studentów i młodzież pracującą.
   5. Młodzież gimnazjalna, w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania zamiast w pierwszy piątek miesiąca, przychodzi na powyższe spotkania na godz. 19.00.
   6. Codziennie w czasie misji świętych o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski w kaplicy, przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej.
   7. W kościele wyłożone są foldery z programem misji. Weźmy je do swoich domów i tak zaplanujmy cały bieżący tydzień, aby móc uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu naszej wspólnoty parafialnej. Program misji wywieszony jest w gablocie przed kościołem, jak również zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
   8. W tym tygodniu w środę rozpoczynamy Nabożeństwa Październikowe - codziennie o godz. 17.30.
   9. Również w środę o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami naszych drogich zmarłych można składać do puszki przy ołtarzu św. Franciszka.
   10. W piątek 3 października, rodzina franciszkańska na całym świecie, zgodnie z wielowiekową tradycją, spotyka się w wigilię uroczystości św. Franciszka na nabożeństwie zwanym "Transitus". Upamiętnia ono śmierć św. Franciszka z Asyżu, który zmarł w nocy 3 października 1226 r. przy kapliczce Porcjunkuli. Z tej racji, po Mszy św. wieczornej, udamy się do kaplicy Porcjunkuli w ogrodzie naszego klasztoru, aby tam w atmosferze ciszy i skupienia przeżyć pamiątkę błogosławionej śmierci św. Ojca Franciszka.
   11. W pierwszą sobotę miesiąca, przeżywać będziemy w naszej parafii, Uroczystość Odpustową ku czci św. Ojca Franciszka z Asyżu. W tym dniu można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Msze św. sprawowane będą: o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 12.00 i suma odpustowa o godz. 18.00. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
   12. W sobotę kończymy misje parafialne. Będziemy dziękować Bogu za ten święty czas. Po każdej Mszy świętej otrzymamy również uroczyste błogosławieństwo na zakończenie misji.
   13. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
   14. Również w przyszłą niedzielę 05 października na Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami w Auli św. Jana Pawła II. Prosimy, aby rodzice zapisywali swoje dzieci, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
   15. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Uczestnikom Misji Świętych, życzymy zdrowia oraz wielu łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo M.B.Ł. – Księżnej Wieliczki.Kontakt

Adres

Klasztor i Parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu
ul. Br. Alojzego Kosiby 31
32-020 Wieliczka

Telefony

Klasztor: 122781866
Dom Pielgrzyma: 122785968
Proboszcz tel. i fax: 122786587

E-maile

Klasztor:
Webmaster:

Nr konta bankowego

Klasztor Franciszkanów
ul. Kosiby 31
32-020 Wieliczka
53 8619 0006 0010 0200 4499 0001