Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
17 maja 2015 r

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. Po nabożeństwie odbędzie się konferencja na temat współczesnych zagrożeń życia duchowego w Auli Św. Jana Pawła II na której prelegenci: dr Marcin Majewski i Anna Kuraś omówią m.in. zagrożenia związane z muzyką, literaturą, grami komputerowymi, zabawami dla dzieci, magicznymi przedmiotami oraz innymi zagrożeniami duchowymi.
 2. Również dzisiaj, po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę na generalny remont kancelarii parafialnej. Za wszelkie ofiary składane na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W Auli św. Jana Pawła II po Mszy św. wolontariusze ze Stowarzyszenia Ochotnicza Grupa Medyczna, prowadzą akcję pomiaru ciśnienia oraz stężenia cukru we krwi.
 4. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Każdego dnia odmawiamy Litanię loretańską po wieczornej Mszy św. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie, ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy. Zachęcamy do odmawiania modlitw przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii; majówki przy figurach Matki Bożej na os. Kościuszki o godz. 19.30, na os. Bogucice przy ul. Dębowej o godz. 19.00, a także na ul. Wygoda o godz. 19.30.
 5. We wtorek, zapraszamy na dziewięciowtorkową nowennę przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwii św. Antoniego. Zapraszamy do czynnego udziału, asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.
 6. W niedziele od maja do końca września zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 w Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie naszego klasztoru.
 7. W tym rok, w naszym sanktuarium przypada 20 Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Uroczyste obchody - rocznicy koronacji - przeżywać będziemy w niedzielę 7 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00. Mszy św. przewodniczyć będzie J.E. Ks. BP. Damian Muskus. Rocznicę koronacji poprzedzi trzydniowe przygotowanie, które prowadzić będzie Redemptorysta o. Piotr Podraza. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich parafian oraz sympatyków naszego Sanktuarium do udziału w powyższych uroczystościach. Zachęcamy do wzięcia folderów ze szczegółowym programem oraz modlitwą w intencji o dobre przeżycie duchowego przygotowania do dziękczynienia za 20 lat koronacji obrazu Maryi – Pani naszej łaskawej.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dlatego najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do tej Uroczystości. Z tej okazji odbędzie się czuwanie nocne, które rozpoczniemy w sobotę 7 czerwca o godz. 21.30. O północy (z soboty na niedzielę), będzie sprawowana Msza św., której przewodniczyć będzie egzorcysta, ks. Roman Chyliński oraz o. Łukasz Buksa z Sekretariatu naszej prowincji ds. młodzieży.

  Wszystkim Parafianom oraz Sympatykom naszego Sanktuarium, życzymy Błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz wielu łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo M.B.Ł. i Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
  10 maja 2015 r.

  1. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Każdego dnia odmawiamy Litanię loretańską po wieczornej Mszy św. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie, ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy. Podtrzymując piękną tradycję maryjną odmawiajmy modlitwy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii; majówki przy figurach Matki Bożej na os. Kościuszki o godz. 19.30, na os. Bogucice przy ul. Dębowej o godz. 19.00, a także na ul. Wygoda (przy skrzyżowaniu z ul. Widok) o godz. 19.30.
  2. We wtorek, zapraszamy na dziewięciowtorkową nowennę przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwii św. Antoniego. Zapraszamy do czynnego udziału, asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.
  3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 34. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Jest to również kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Z tej racji rozpoczynamy w naszym Sanktuarium Nabożeństwa Fatimskie, które będą trwały do 13 października. O godz. 17.30 będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny przed wystawionym Najświętszym sakramentem, a o godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo majowe i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na placu kościelnym.
  4. W niedzielę 17 maja po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. Po nabożeństwie odbędzie się konferencja na temat współczesnych zagrożeń życia duchowego w Auli Św. Jana Pawła II na której prelegenci: dr Marcin Majewski i Anna Kuraś omówią m.in. zagrożenia związane z muzyką, literaturą, grami komputerowymi, zabawami dla dzieci, magicznymi przedmiotami oraz innymi zagrożeniami duchowymi. Serdecznie zapraszamy.
  5. Od przyszłej niedzieli do ostatniej niedzieli września zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym.
  6. W przyszłą niedzielę 17 maja przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzić będą zbiórkę ofiar na generalny remont kancelarii parafialnej.
  7. Również w przyszłą niedzielę 17 maja po każdej Mszy św. odbędzie się akcja pomiaru ciśnienia oraz stężenia cukru we krwi w Auli św. Jana Pawła II zorganizowaną przez grupę wolontariuszy zrzeszonych w Stowarzyszeniu Ochotnicza Grupa Medyczna.
  8. Biuro Radia Maryja przy tutejszym sanktuarium organizuje pielgrzymkę do Kodnia na Podlasiu w dniach 14 – 15 maja. Zapisy i szczegółowe informacje w biurze przy auli św. Jana Pawła II w godzinach dyżurów.

   Wszystkim Parafianom oraz Sympatykom naszego Sanktuarium, życzymy Błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz wielu łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo M.B.Ł. i Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
   03 maja 2015 r.

   1. Dzisiaj I-sza niedziela maja. Z tej racji po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu.
   2. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Każdego dnia odmawiamy Litanię loretańską po wieczornej Mszy św. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy. Podtrzymując piękną tradycję maryjną odmawiajmy modlitwy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii; majówki przy figurach Matki Bożej na os. Kościuszki o godz. 19.30, na os. Bogucice przy ul. Dębowej o godz. 19.00, a także na ul. Wygoda (przy skrzyżowaniu z ul. Widok) o godz. 19.30.
   3. We wtorek, zapraszamy na dziewięciowtorkową nowennę przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwii św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.
   4. W środę 6 maja o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
   5. W czwartek, 8 maja obchodzimy Uroczystość ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji Krakowskiej. Z tej racji Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza do udziału w procesji ku czci św. Stanisława. Kulminacyjnym punktem tej uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę - w przyszłą niedzielę 10 maja. Procesja wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00.
   6. Jutro i przez kolejne dni po wieczornych Mszach świętych odbywać się będą próby dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. W Piątek o godz. 17.30 spowiedź młodzieży i ich rodziców. W sobotę o godz. 12.00 Bierzmowanie, którego udzieli Ks. Bp Tadeusz Pieronek.
   7. Od przyszłej niedzieli do ostatniej niedzieli września zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym.
   8. Zbliża się 20 rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej. Główne uroczystości odbędą się w naszym sanktuarium 7 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00. Z tej racji zostały zdjęte i poddane renowacji korony z kaplicy Cudownego obrazu Matki Bożej.
   9. Biuro Radia Maryja przy tutejszym sanktuarium organizuje pielgrzymkę do Kodnia na Podlasiu w dniach 14 – 15 maja. Zapisy i szczegółowe informacje w biurze przy auli św. Jana Pawła II w godzinach dyżurów.

    Wszystkim Dobrodziejom i Sympatykom naszego Sanktuarium , życzymy Błogosławieństwa Bożego, dużo zdrowia i opieki Matki Bożej, Królowej Polski    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
    26 kwietnia 2015 r.

    1. Dziś przypada czwarta niedziela Wielkanocy nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Również dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Módlmy się o dobre powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego oraz za powołanych do służby Bożej w Kościele.
    2. We wtorek, zapraszamy na dziewięciowtorkową nowennę przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwii św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.
    3. W piątek 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w tych nabożeństwach.
    4. Podtrzymując piękną tradycję maryjną odmawiajmy modlitwy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii; majówki przy figurach Matki Bożej na os. Kościuszki - o godz. 19.30, na os. Bogucice przy ul. Dębowej - o godz. 19.00, a także na ul. Wygoda (przy skrzyżowaniu z ul. Widok) - o godz. 19.30.
    5. W tym tygodniu przypada pierwszy, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18.00 Msza św. dla nich oraz Straży Honorowej Serca Bożego.
    6. Również w piątek 1 maja odbędzie się katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: klasy pierwsze o godz. 15.15 i klasy drugie o godz. 16.00.
    7. W sobotę 2 maja, o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
    8. W niedzielę, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30, która zostanie odprawiona pół godziny wcześniej tj. o godz. 10.00 ze względu na Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii. Liturgicznie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przeniesiona jest na sobotę 2 maja.
    9. Od przyszłej niedzieli do ostatniej niedzieli września zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym.
    10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 2 tys. 172 zł na generalny remont kancelarii parafialnej.
    11. Biuro Radia Maryja przy tutejszym sanktuarium organizuje pielgrzymkę do Kodnia na Podlasiu w dniach 14 – 15 maja. Zapisy i szczegółowe informacje w biurze przy auli św. Jana Pawła II w godzinach dyżurów.

     Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy wielu łask Bożych wypraszanych przez wstawiennictwo M.B.Ł.Kontakt

Adres

Klasztor i Parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu
ul. Br. Alojzego Kosiby 31
32-020 Wieliczka

Telefony

Klasztor: 122781866
Dom Pielgrzyma: 122785968
Proboszcz tel. i fax: 122786587

E-maile

Klasztor:
Webmaster:

Nr konta bankowego

Klasztor Franciszkanów
ul. Kosiby 31
32-020 Wieliczka
53 8619 0006 0010 0200 4499 0001