Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 NIEDZIELA ZWYKŁA
28 czerwca 2015 r

 1. Kończy się miesiąc czerwiec, serdecznie zapraszamy na nabożeństwa poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 2. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na generalny remont kancelarii parafialnej. Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali kwotę: 2 tys. 438 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i polecamy w naszych modlitwach.
 3. Jutro, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami ogarniamy następcę św. Piotra, Papieża Franciszka. Jutro imieniny obchodzi wikary naszego klasztoru o. Paweł, któremu życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz wielu łask Bożych w życiu kapłańskim i zakonnym przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej jak również świętego patrona.
 4. W środę o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
 5. W najbliższy piątek, 3 lipca, obchodzimy święto, Świętego Tomasza Apostoła.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lipca, o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny w czasie którego zostaną odczytane intencje do Matki Bożej. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
 8. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 18 lipca w sobotę o godz. 6.30 z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2. Zapisy prowadzone są w zakrystii, koszt wyjazdu 25 zł.
 9. W dniach od 8 do 16 sierpnia organizowany jest wyjazd do Medziugorie. Szczegóły zamieszczone są w gablocie przed kościołem.
 10. Wraz z Fundacją Komisariat Ziemi Świętej serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 23-30 stycznia 2016. Wszelkich informacji dotyczących organizacji pielgrzymki udziela o. Paweł Kondratiuk.
 11. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło” oraz gazeta „Nasza Arka” – cały numer poświęcony Słudze Bożemu Bratu Alojzemu Kosibie.
 12. Dla wielu z nas, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas wakacji i zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego, dlatego wszystkim rozpoczynającym urlopy życzymy udanego odpoczynku, a Parafianom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru - zdrowia i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się nowym tygodniu.

  Wszystkim Parafianom Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani naszej Łaskawej oraz wstawiennictwa Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  12 NIEDZIELA ZWYKŁA
  21 czerwca 2015 r

  1. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się po Mszy św. wieczornej.
  2. Dzisiaj, po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu grupy modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela.
  3. Również dzisiaj przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę ofiar na generalny remont kancelarii parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i polecamy w naszych modlitwach.
  4. We wtorek, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  5. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki.
  6. W tym tygodniu, 26 czerwca w piątek, przypada zakończenie roku szkolnego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w czwartek po południu od godz. 17.30.
  7. 04 stycznia br. w naszej parafii gościliśmy pielgrzymów z Libuszy, którzy przyjeżdżają do nas, aby uczcić pamiątkę śmierci Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby i modlić się o rychłą beatyfikację. Zgodnie z tradycją, wyjazd z naszego klasztoru do Libuszy - rodzinnej miejscowości Sługi Bożego, odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca o godz. 9.00. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są w zakrystii i w kancelarii parafialnej. W tym roku w pielgrzymce uczestniczyć będzie wicepostulator procesu beatyfikacyjnego o. Alojzy Warot.
  8. Wraz z Fundacją Komisariat Ziemi Świętej serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 23-30 stycznia 2016. Wszelkich informacji dotyczących organizacji pielgrzymki udziela o. Paweł Kondratiuk.
  9. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło” oraz gazeta „Nasza Arka” – cały numer poświęcony Słudze Bożemu Bratu Alojzemu Kosibie.
  10. Biuro Radia Maryja przy tutejszym Sanktuarium organizuje coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 12 lipca. Zapisy w Biurze Radia Maryja w niedzielę od 10.00 do 12.00 i w środy od 17.00 do 18.00.

   Wszystkim Parafianom Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani naszej Łaskawej oraz wstawiennictwa Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   11 NIEDZIELA ZWYKŁA
   14 czerwca 2015 r

   1. W ubiegłą niedzielę w naszym Sanktuarium przeżywaliśmy Uroczyste obchody XX Rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do powyższej uroczystości. Dziękujemy darczyńcom za zbiórkę pieniężną i odnowienie Koron oraz insygni Matki Bożej: Radzie Parafialnej, Trzeciemu Zakonowi Św. Franciszka, Radzie Regionu Krakowskiego - Trzeciego Zakonu, Rodzinie Radia Maryja, Żywemu Różańcowi, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, oraz ofiarodawcom indywidualnym.
   2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy tak zwaną „oktawę Bożego Ciała”. Dziękujemy asyście liturgicznej, wszystkim, którzy nosili sztandary, feretrony. Dziękujemy również rodzicom a także dzieciom, które sypały kwiaty w czasie procesji eucharystycznych.
   3. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się po Mszy św. wieczornej. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nasze i całego świata.
   4. Jutro gościć będziemy w naszym sanktuarium o. Pacyfika, który o godz. 18.00 poprowadzi Mszę św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie otrzymamy indywidualne błogosławieństwo.
   5. W przyszłą niedzielę 21 czerwca, po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu grupy modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela.
   6. Również w przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzić będą zbiórkę ofiar na generalny remont kancelarii parafialnej.
   7. 4 stycznia br. w naszej parafii gościliśmy pielgrzymów z Libuszy, którzy przyjeżdżają do nas, aby uczcić pamiątkę śmierci Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby i modlić się o rychłą beatyfikację. Zgodnie z tradycją, wyjazd z naszego klasztoru do Libuszy - rodzinnej miejscowości Sługi Bożego Br. Alojzego, odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca o godz. 9.00. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są w zakrystii i w kancelarii parafialnej. W tym roku w pielgrzymce uczestniczyć będzie wicepostulator procesu beatyfikacyjnego o. Alojzy Warot.
   8. Wraz z Fundacją Komisariat Ziemi Świętej serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 23-30 stycznia 2016. Wszelkich informacji dotyczących organizacji pielgrzymki udziela o. Paweł Kondratiuk.
   9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło”, a także Balsam Kapucyński.

    Wszystkim Parafianom Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego Sanktuarium, życzymy wielu łask Bożych, wypraszanych przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej. Niech Matka Boża, Pani nasza Łaskawa otacza was oraz wasze rodziny swoją matczyną opieką.    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    UROCZYSTOŚĆ XX ROCZNICY KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ
    07 czerwca 2015 r

    1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium przeżywamy Uroczyste obchody XX Rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 celebrować będzie: J.E. Ks. Bp Grzegorz Ryś. Rocznicę koronacji poprzedzało trzydniowe przygotowanie, które prowadził Redemptorysta o. Piotr Podraza, któremu składamy serdeczne Bóg Zapłać za głoszone Słowo Boże i za przepiękne nabożeństwa, w których mogliśmy uczestniczyć. Niech Matka Boża Łaskawa otacza ojca Piotra płaszczem macierzyńskiej opieki oraz wyprasza dużo łask w dalszej pracy i wszędzie tam dokąd Bóg Ojca Piotra pośle. Z racji dzisiejszej uroczystości nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.
    2. Również dzisiaj, po uroczystej Mszy św. w rocznicę koronacji, na godz. 14.00 zapraszamy wszystkie dzieci do ogrodów naszego klasztoru na coroczny rodzinny piknik – Siódmy Bajkowy Dzień Dziecka! Wśród licznych atrakcji: odwiedziny gwiazd znanych seriali, loteria fantowa, dmuchańce oraz wiele innych. Całkowity dochód z pikniku przeznaczony będzie na działalność Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.
    3. Przez najbliższy tydzień (do czwartku włącznie) przeżywamy tak zwaną „oktawę Bożego Ciała”. Po Mszy św. wieczornej odbywają się procesje Eucharystyczne połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Niech udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
    4. We wtorek, przypada ostatni - dziewiąty dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Serdecznie zapraszamy asystę z feretronami, ministrantów oraz dziewczynki do sypania kwiatów.
    5. W piątek, 7 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za odmówienie Aktu Wynagrodzenia NSPJ, będzie można zyskać odpust zupełny.
    6. W sobotę 13 czerwca przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy, do której przygotowywaliśmy się przez dziewięciowtorkową nowennę. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci i oddaniem ich w opiekę św. Antoniego. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. a po niej procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy asystę z feretronami, ministrantów oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Poświęcenie lilii i chleba św. Antoniego odbędzie się na każdej Mszy św. Także w tym dniu przypada kolejny Dzień Fatimski. Nabożeństwo różańca fatimskiego rozpoczniemy o godz. 17.30. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej będzie połączona z procesją Eucharystyczną i nabożeństwem czerwcowym.

     Wszystkim Parafianom Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego Sanktuarium, życzymy wielu łask Bożych, wypraszanych przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej. Niech Matka Boża, Pani nasza Łaskawa otacza was oraz wasze rodziny swoją matczyną opieką.     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
     31 maja 2015 r

     1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 10.30 zaśpiewa chór VOX-VANTOR ze Szwecji. Jest to chór ze Sztokholmu z parafii Vantor, należącej do Kościoła Szwedzkiego. Serdecznie zapraszamy.
     2. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które sprawowane będą przez cały miesiąc codziennie po wieczornej Mszy św.
     3. Również jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne, by wzrastały duchowo.
     4. We wtorek, przypada ósmy dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Serdecznie zapraszamy asystę z feretronami, ministrantów oraz dziewczynki do sypania kwiatów.
     5. W środę Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
     6. W czwartek – 4 czerwca - obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 20.00, która zostanie przeniesiona na godzinę 18.00 ze względu na Koncert który odbędzie się w Boże Ciało o godz. 19.00 na stadionie lekkoatletycznym w Wieliczce.
     7. W tym roku wspólna procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy dla mieszkańców naszego miasta i okolic rozpocznie się w kościele Św. Klemensa Mszą św. o godz. 10.00. Ołtarz na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Legionów przygotowuje młodzież i wolontariusze zaangażowani w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Ołtarz przy bramie klasztoru przygotowują wszystkie grupy parafialne. Dywan z kwiatów przy bramie układa FZŚ. Zapraszamy serdecznie na procesję – wraz z parafią św. Klemensa - dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych. Prosimy o przygotowanie sztandarów, chorągwi i feretronów. Prosimy również dzieci o zabranie z klasztoru ozdób procesyjnych. Przygotujmy ołtarze i udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, na Jego błogosławieństwo. Straż Miejska zwraca się z prośbą o nie parkowanie aut na ulicach, gdzie będzie przechodzić procesja.
     8. Przez Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej w naszym sanktuarium będą odbywały się procesje Eucharystyczne połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
     9. Wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Wieliczka zapraszamy na koncert przygotowujący do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Koncert odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 4 czerwca, o godz. 19.00 na stadionie lekkoatletycznym w Wieliczce przy ul. Narutowicza. Będzie to największy koncert uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce! W tym roku gościć będziemy młodzież z Ukrainy, Rosji i Białorusi. O oprawę Muzyczną zadba grupa PDF oraz Chór Solnego Uwielbienia a także zaproszeni goście: Mieczysław Szcześniak i Arkadio. Podczas tego wydarzenia będzie usypywana „wieża do nieba” z plastikowych zakrętek z przeznaczeniem na pomoc nieuleczalnie chorych dzieci. Szczegółowe informacje dotyczące tego wielkiego wydarzenia, które będzie transmitować telewizja, zamieszczone są na plakacie przed kościołem oraz na stronie internetowej www.solneuwielbienie.pl.
     10. W tym roku, w naszym sanktuarium przypada 20 Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Uroczyste obchody rocznicy koronacji przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 7 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00. Mszę św. celebrować będą: J.E. Ks. Bp Damian Muskus a także Ks. Kardynał Franciszek Macharski i Ks. Kardynał Marian Jaworski. Rocznicę koronacji poprzedzi trzydniowe przygotowanie, które prowadzić będzie Redemptorysta o. Piotr Podraza. Przygotowanie rozpoczniemy w czwartek o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Narutowicza - w czasie koncertu uwielbienia. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian oraz sympatyków naszego Sanktuarium do udziału w powyższych uroczystościach. Zachęcamy do wzięcia folderów ze szczegółowym programem oraz modlitwą w intencji o dobre przeżycie duchowego przygotowania do 20 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej.
     11. W przyszłą niedzielę, po uroczystej Mszy św. w rocznicę koronacji, na godz. 14.00 zapraszamy wszystkie dzieci do ogrodów naszego klasztoru na coroczny rodzinny piknik – Siódmy Bajkowy Dzień Dziecka! Wśród licznych atrakcji: odwiedziny gwiazd znanych seriali, loteria fantowa, dmuchańce oraz wiele innych. Całkowity dochód z pikniku przeznaczony będzie na działalność Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.
     12. W dniach od 8 do 16 sierpnia organizowany jest wyjazd do Medziugorie. Szczegóły zamieszczone są w gablocie przed kościołem.
     13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło”, a także Balsam Kapucyński.

      Wszystkim Parafianom życzymy obfitości darów Trójcy Przenajświętszej oraz opieki Matki Bożej Łaskawej.Kontakt

Adres

Klasztor i Parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu
ul. Br. Alojzego Kosiby 31
32-020 Wieliczka

Telefony

Klasztor: 122781866
Dom Pielgrzyma: 122785968
Proboszcz tel. i fax: 122786587

E-maile

Klasztor:
Webmaster:

Nr konta bankowego

Klasztor Franciszkanów
ul. Kosiby 31
32-020 Wieliczka
53 8619 0006 0010 0200 4499 0001