Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła
23 PAŹDZIERNIKA 2016 r.

 1. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Z racji Tygodnia Misyjnego Franciszkański Zakon Świeckich organizuje zbiórkę zbędnych okularów, z przeznaczeniem na potrzeby misji. Przez cały tydzień można je składać w zakrystii.
 2. W tym ostatnim tygodniu października zapraszamy do odmawiania modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17.30. W środy na Różaniec zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. W kościele, wyłożone są karty wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium:
  • w każdy piątek listopada o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa;
  • o godz. 17.15 - czytanie imion zmarłych;
  • o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa;
  • o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański, czyli przez 30 dni.
 4. W przyszłym tygodniu we wtorek– 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich świętych. Msze św. odprawiane będą w naszym kościele w porządku niedzielnym. Dodatkowe Msze św. na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00, i 12.00. Główna Msza św. na cmentarzu o godz. 14.00. Bezpośrednio po niej procesja żałobna z modlitwami za zmarłych.
 5. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożnie nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się w intencji zmarłych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 6. W środę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – czyli Dzień Zaduszny. Wieczorem o godz. 17.15 wypominki i Różaniec. O godz. 18 Msza św. zbiorowa za zmarłych, a po niej procesja żałobna z modlitwami za zmarłych na placu przed kościołem.
 7. Przy naszym klasztorze organizowany jest bezpłatny kurs gry na gitarze. Spotkania będą odbywały się dwa razy w tygodniu przez okres 2 miesięcy. Najbliższe spotkanie w środę, 26 października o godz. 17.00 w salce „Aniołeczek”. Zajęcia prowadzi Pan Paweł Gawor, gitarzysta z naszej scholii. Zapraszamy dzieci od 10 roku życia oraz młodzież gimnazjalną.
 8. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka.

  Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki M. B. Ł. Zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXVIII Niedziela Zwykła
  09 PAŹDZIERNIKA 2016 r.

  1. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Tradycyjnie – przy tej okazji – przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin. Dlatego polecamy tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian.
  2. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz.17.30. Nabożeństwa dla dzieci w środy o 17.30.
  3. W czwartek, przypada ostatni Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o godz. 17.30 wystawieniem Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św., a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej.
  4. W piątek przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, i wspierajmy ich naszą życzliwością oraz gorącą modlitwą.
  5. W przyszłą niedzielę, o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu grupy modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z błogosławieństwem oraz namaszczeniem olejem św. Charbela.
  6. W kościele, wyłożone są karty wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium:
   • w każdy piątek listopada o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa;
   • o godz. 17.15 - czytanie imion zmarłych;
   • o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa;
   • o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański, czyli przez 30 dni.
  7. W dniach, 15-16 października odbędzie się pierwsza ogólnopolska pielgrzymka farmaceutów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
  8. Dnia 15 października br. na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie nabożeństwo pokutne. Z naszej parafii również organizowany jest wyjazd. Zapisy prowadzone są w zakrystii i biurze Radia Maryja przy Auli Św. Jana Pawła II. Intencją tego spotkania jest przebłaganie Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione przez Polaków w ostatnich latach, zarówno w czasach komunizmu, jak i współcześnie.
  9. Do 30 listopada br. istnieje możliwość podpisania umowy na podłączenie do kanalizacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Od stycznia 2017 roku będzie obowiązywała kwota 500 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Wieliczka.
  10. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka.

   Na rozpoczynający się tydzień wszystkim Przyjaciołom, Dobrodziejom, Parafianom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.Msze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
7.00, 8.00
18:00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży.
Spowiedź w I piątek miesiąca pół godziny przed Każdą Mszą Św.