Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ZWYKŁA
31 STYCZNIA 2016 r

 1. W imieniu wspólnoty klasztoru, oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki, zapraszamy do auli Kampusu Wielickiego przy ul. Piłsudzkiego 105 na ostatnie w tym roku rodzinne kolędowanie połączone z jasełkami w wykonaniu młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego i zespołu PDF - czyli Po drodze z Franciszkiem. Jasełka oraz wspólne kolędowanie odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy całe rodziny na śpiewanie kolęd i dobrą zabawę.
 2. We wtorek, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, na każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Jutrzejsze święto jest też Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego. Ogarnijmy ich naszą modlitwą i życzliwością.
 3. Również we wtorek, w święto Matki Bożej Gromnicznej, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej przy naszej parafii przychodzą na Mszę św. wieczorną o godzinie 18.00, na której odbędzie się poświęcenie świec.
 4. W środę, 3 lutego przypada wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika, patrona cierpiących na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie każdej Mszy Świętej otrzymamy specjalne błogosławieństwo gardła za przyczyną św. Błażeja.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18.00 Msza św. dla nich. Również o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej i w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
 7. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Źródło.
 8. Klasztor organizuje pielgrzymko – wycieczkę od 04 do 14 sierpnia br. W programie zwiedzania znajduje się Szwajcaria, Francja, Włochy, w tym m.in. Lourdes i La Salette. Informacje i zapisy u o. Damiana.

  Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy obfitości łask Bożych, opieki Pani Naszej Łaskawej i wstawiennictwa Sługi Bożego Br. Alojzego Kosiby.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  3 NIEDZIELA ZWYKŁA
  24 STYCZNIA 2016 r

  1. We wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Niech Boże Błogosławieństwo zaniesione do domów przez kapłanów, towarzyszy każdego dnia Waszym Rodzinom. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje domy i serca na wspólną modlitwę i wyrażają duchową łączność ze swoja parafią. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, wszelkie gesty dobroci i życzliwości oraz za ofiary złożone w czasie kolędy. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłanów w czasie kolędy, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii w celu ustalenia odpowiedniego terminu.
  2. W sobotę 30 stycznia będziemy gościć w naszym klasztorze Witka Wilka który jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, perkusistą, producentem muzycznym, kompozytorem, właścicielem studia nagrań oraz wydawnictwa muzycznego. Obdarzony niesamowitym darem przyprowadzania ludzi do Boga, już od 21 lat w wielu krajach prowadzi rekolekcje dla ludzi wszystkich stanów. Dzięki jego pełnemu humoru głoszeniu, opartemu na własnym świadectwie, jak również na świadectwie tych, którzy dzięki jego posłudze doświadczyli działania Boga, dziesiątki tysięcy ludzi oddały swoje życie Jezusowi. W czasie swej posługi, również poza granicami Polski, założyli z żoną Sylwią już 15 wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych, a ich liczba nadal wzrasta. Spotkanie z Witkiem Wilkiem odbędzie się w sobotę 30 stycznia. O godz. 18.00 Msza św., po Mszy świętej konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
  3. W imieniu całej naszej Wspólnoty Parafialnej, Powiatu Wielickiego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki, zapraszamy do auli Kampusu Wielickiego przy ul. Piłsudzkiego 105 na ostatnie w tym roku rodzinne kolędowanie połączone z jasełkami w wykonaniu młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego i zespołu PDF - czyli Po drodze z Franciszkiem. Jasełka oraz wspólne kolędowanie odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy całe rodziny na śpiewanie kolęd i dobrą zabawę.
  4. Klasztor organizuje pielgrzymko – wycieczkę od 04 do 14 sierpnia br. W programie zwiedzania znajduje się Szwajcaria, Francja, Włochy, w tym m.in. Lourdes i La Salette. Bogaty program zwiedzania. Informacje i zapisy u o. Damiana.

   Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy obfitości łask Bożych, opieki Pani Naszej Łaskawej i wstawiennictwa Sługi Bożego Br. Alojzego Kosiby.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO
   10 STYCZNIA 2016 r

   1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.
   2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 i 13.30 odbędzie się kolędowanie w wykonaniu zespołu akordeonowego ze szkoły muzycznej w Wieliczce pod kierunkiem pana Oskara Guta, oraz scholii Klemenciaki, prowadzoną przez Panią Agnieszkę Korczyńską. Serdecznie zapraszamy.
   3. W przyszłą niedzielę, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup i stowarzyszeń działających przy naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w Auli Św. Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.
   4. Trwa wizyta duszpasterska rodzin. Szczegółowy plan na najbliższy tydzień jak wyżej.
   5. W przyszłą niedzielę po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z błogosławieństwem relikwiami św. Charbela (czyt. Szarbela). Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój oraz zdrowie fizyczne i duchowe w rodzinach.

    Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask od Bożej Dzieciny, opieki Pani Naszej Łaskawej i wstawiennictwa Sługi Bożego Br. Alojzego Kosiby.    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
    03 STYCZNIA 2016 r

    1. Jutro, obchodzimy 77 rocznicę śmierci Sługi Bożego Br. Alojzego Kosiby. Z ter racji, dzisiaj o godz. 10.30 sprawowana będzie uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego, z udziałem pielgrzymów z Libuszy, rodzinnej miejscowości Br. Alojzego. Mszy św. przewodniczyć będzie Prowincjał, o. Rufin Maryjka oraz o. Alojzy Warot – wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Br. Alojzego Kosiby. Mszę św. uświetni występ chóru Camerata.
    2. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną Uroczystością Trzech Króli. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę, w które będziemy mogli zaopatrzyć się przy wyjściu z kościoła. W uroczystość Objawienia Pańskiego, o godz. 12.30 wyruszy z naszej parafii, do „Solnego Miasta”, ORSZAK TRZECH KRÓLI, który połączy się w marszu z orszakiem z parafii św. Klemensa i parafii św. Pawła Apostoła. Nasz orszak będzie reprezentował król Melchior. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby rodzice przygotowali swoim dzieciom stroje w kolorze zielonym. Będziemy w marszu reprezentować Azję, dlatego mile widziane będą stroje z tego rejonu świata. W marszu udział wezmą woluntariusze Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy do udziału w marszu wszystkich, którzy będą chcieli oddać należną cześć nowonarodzonemu dzieciątku. Po dotarciu orszaku do celu odbędzie się konkurs na najpiękniejszą koronę.
    3. W środę o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
    4. Rozpoczęliśmy w naszej parafii kolędę – czyli wizytę duszpasterską rodzin. Program jak wyżej.

     Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask od Bożej Dzieciny, opieki Pani Naszej Łaskawej i wstawiennictwa Sługi Bożego Br. Alojzego Kosiby.Msze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
7.00, 8.00
18:00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży.
Spowiedź w I piątek miesiąca pół godziny przed Każdą Mszą Św.