Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
31 sierpnia 2014 r.

 1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji.
 2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. O godz. 8.00 Msza św. dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego, o godz. 10.00 dla uczniów Gimnazjum i o godz. 12.00 Msza św. dla uczniów z naszego Liceum Franciszkańskiego.
 3. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna - 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkim wychowując młode pokolenia do pokoju, tak bardzo dziś potrzebnego szczególnie na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.
 4. W pierwszą środę miesiąca o godzinie 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać do puszki przy ołtarzu św. Franciszka.
 5. Również w środę po Mszy św. wieczornej w Auli św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca z Róży Imienia Matki Bożej Łaskawej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego. W tym dniu modlimy się również w intencji misji franciszkańskich.
 7. Przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 września, o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
 9. W imieniu Fundacji „Zdążyć z Pomocą” a przede wszystkim w imieniu rodziców Natalki Staśko, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy, serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w kwocie 9 tys. 868 zł (w tym walutę zagraniczną) na kosztowną terapię w klinice za granicą.
 10. Zachęcamy do czytania Prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii.
 11. Na progu nowego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych, szczególnie dzieciom i młodzieży oraz rodzicom, wychowawcom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, Bożego błogosławieństwa, opieki Pani naszej Łaskawej w nowym rozpoczynającym się roku szkolnym.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
  24 sierpnia 2014 r.

  1. Dzisiaj, przed kościołem, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zbiera dobrowolną ofiarę dla Natalki Staśko, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Szansa na wyleczenie i terapia jest możliwa tylko w klinikach za granicą, a jej koszt ok. 150 tys. euro nie jest refundowany przez NFZ. Ta terapia, to szansa na całkowite wyleczenie Natalki dlatego za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  2. Jutro w liturgii wspominamy Św. Ludwika IX. Był wzorowym mężem i ojcem jedenaściorga dzieci. Codziennie brał udział w Mszy św. Był członkiem III Zakonu św. Franciszka z Asyżu, a po śmierci stał się jego patronem. Pod królewskimi szatami nosił habit franciszkański. Osobiście rozdawał ubogim jałmużnę, fundował instytucje charytatywne. Św. Ludwik jest patronem naszego współbrata - Ojca Ludwika, któremu życzymy z racji obchodzonych jutro imienin, wszelkich łask, i błogosławieństwa Bożego w życiu kapłańskim i zakonnym, wstawiennictwa świętego patrona i Matki Bożej Łaskawej – Księżnej Wieliczki.
  3. We wtorek przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.
  4. W środę, 27 sierpnia wspominamy świętą Monikę, matkę świętego Augustyna, która wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy przez jej wstawiennictwo tych, którzy odwrócili się od Boga i Kościoła.
  5. W czwartek, 28 sierpnia obchodzimy wspomnienie świętego Augustyna, doktora Kościoła, który przeszedł imponującą drogę nawrócenia i poznania Chrystusa.
  6. W piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Tego dnia będziemy prosić Boga o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.
  7. Dobiegają końca wakacje. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych w tym tygodniu codziennie przed każdą Mszą św.
  8. W przyszłą niedzielę, 31 sierpnia na płycie Rynku Górnego odbędzie się „8 Wielickie Miodobranie”. W czasie trwania tego wydarzenia, będzie można nabyć miód z pasiek wielickich pszczelarzy, wysłuchać koncertów oraz zobaczyć pokazy walk rycerskich i gimnastyki artystycznej. Dla dzieci, odbędą się liczne konkursy z nagrodami.
  9. Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym i rodzinnym, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Pani naszej Łaskawej.Msze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
16:45 – Msza św. dla dzieci i młodzieży (oprócz lipca i sierpnia)