Ogłoszenia


-->
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
26 MAJA 2016 r.

 1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00 i o 20.00, która zostanie przeniesiona na godzinę 18.00 ze względu na Koncert Solnego Uwielbienia. Wspólna procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy dla mieszkańców naszego miasta, rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w naszym Sanktuarium.
 2. Straż Miejska zwraca się z prośbą o nie parkowanie aut na ulicach, gdzie będzie przechodzić procesja.
 3. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
 4. Przez najbliższy tydzień (do czwartku włącznie) będziemy przeżywać tak zwaną „oktawę Bożego Ciała”. Po Mszy św. wieczornej będą odbywały się procesje Eucharystyczne połączone z nabożeństwem majowym. Niech udział w tych procesjach będzie w razem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5. Wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Wieliczka zapraszamy na koncert przygotowujący do ŚDM. Koncert odbędzie się dziś, o godz. 19.00 na stadionie lekkoatletycznym w Wieliczce przy ul. Narutowicza. Będzie to największy koncert uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce! O oprawę Muzyczną zadba grupa PDF oraz Chór Solnego Uwielbienia, a także zaproszeni goście: Natalia Niemen, Janusz Radek i Arkadio. Szczegółowe informacje, zamieszczone są na plakacie przed kościołem.
 6. Na przełomie stycznia/lutego 2017r. organizowana jest z naszego klasztoru pielgrzymka do Matki Bożej z Guadalupe - Meksyk , jak również pobyt na Kubie. Informacje u o. Damiana.

  Wszystkim Parafianom życzymy wielu łask od Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie opieki Matki Bożej, Pani naszej Łaskawej oraz wstawiennictwa Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
  22 MAJA 2016 r.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi zbiórkę na odnowienie nagrobków znajdujących się na placu przed kościołem, przy stacjach drogi krzyżowej. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. We wtorek, przypada siódmy dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Serdecznie zapraszamy asystę z feretronami, ministrantów oraz dziewczynki do sypania kwiatów.
  3. Również we wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  4. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym sanktuarium wspólna modlitwa maryjna. Nabożeństwa majowe odbywają się również przy kapliczkach: na os. Kościuszki o godz. 19.00, na os. Bogucice przy ul. Dębowej o godz. 19.00, i na ul. Wygoda o godz. 19.30.
  5. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.15, 7.30, 9.00 i o godzinie 10.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 ze względu na procesję. Następna Msza św. o godz. 13.30 i o 18.00. Nie będzie również Mszy św. o godz. 20.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy i przejdziemy do parafii św. Klemensa. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dywan z kwiatów przy bramie, układa FZŚ. Ołtarz na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Legionów przygotowują wolontariusze ŚDM. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Prosimy również dzieci o zabranie z klasztoru ozdób procesyjnych.
  6. Straż Miejska zwraca się z prośbą o nie parkowanie aut na ulicach, gdzie będzie przechodzić procesja.
  7. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
  8. Przez Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej w naszym sanktuarium będą odbywały się procesje Eucharystyczne połączone z nabożeństwem majowym.
  9. Wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Wieliczka zapraszamy na koncert przygotowujący do ŚDM. Koncert odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 26 maja, o godz. 19.00 na stadionie lekkoatletycznym w Wieliczce przy ul. Narutowicza. Będzie to największy koncert uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce! O oprawę Muzyczną zadba grupa PDF oraz Chór Solnego Uwielbienia, a także zaproszeni goście: Natalia Niemen, Janusz Radek i Arkadio. Szczegółowe informacje, zamieszczone są na plakacie przed kościołem.
  10. Komitet Organizacyjny ŚDM zaprasza na nabożeństwa majowe, prowadzone przez młodzież przy krzyżu na rondzie Światowych Dni Młodzieży w Brzegach o godz. 20.00.
  11. W dniach od 13 sierpnia do 21 sierpnia br. organizowana jest z naszego klasztoru pielgrzymka do Medugorje, jak również pobyt na wybrzeżu Makarskim. Szczegóły zamieszczone są w gablocie przed kościołem.
  12. W przyszłą niedzielę 31 maja ulicami Krakowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz wyruszy o godz. 10.00 z Placu Matejki. Po zakończeniu marszu odbędzie się piknik w Ogrodzie Jordanowskim w ramach którego przygotowano szereg atrakcji oraz świadectw osób zaangażowanych w ruch pro-life.
  13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło”, a także Balsam Kapucyński.

  14. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu. Modlitwą ogarniamy ostatnio zmarłych parafian.Msze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
7.00, 8.00
18:00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży.
Spowiedź w I piątek miesiąca pół godziny przed Każdą Mszą Św.