Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
20 lipca 2014 r.

 1. Przeżywamy XVI niedzielę zwykłą.Dziś swoje imieniny obchodzi o. Eliasz, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i opieki Matki Bożej Łaskawej w życiu kapłańskim i zakonnym. W naszej parafii przeżywamy też tzw. „Dzień Ziemi Świętej” i modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie. Z tej okazji o. Nikodem Gdyk z Komisariatu Ziemi Świętej głosi okolicznościowe kazanie na temat pielgrzymowania do ziemskiej Ojczyzny Chrystusa – jako „Piątej Ewangelii”. Natomiast przed kościołem, po każdej Mszy świętej, będą rozprowadzane pamiątkowe obrazki, czasopismo „Ziemia Święta” i publikacje książkowe dotyczące m.in. Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy. Będzie można również nabyć różańce z drzewa oliwnego.
 2. We wtorek,po Mszy św. o 8.00 modlitwy do św. Antoniego z Padwy z oczytaniem próśb i podziękowań. Prośby można składać do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
 3. W czwartek 24 lipca w liturgii wspominamy św. Kingę,dziewicę, patronkę górników oraz naszego miasta. Z tej racji Msza św. w kopalni soli w kaplicy św. Kingi zostanie odprawiona o godz. 17.00. W związku z organizacją „Dni św. Kingi”, Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w kaplicy Porcjunkuli, zostanie odprawiona w kościele.
 4. W piątek 25 lipca czcimy świętego Jakuba Apostoła oraz świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży i prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domów. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizancie, rektorze naszego Liceum Franciszkańskiego - o. Krzysztofie, który z racji wspomnienia patrona obchodzi w tym dniu swoje imieniny.
 5. Z racji Piętnastego Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa,w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będziemy błogosławić i święcić nasze pojazdy oraz modlić się o roztropne ich wykorzystywanie.
 6. W sobotę, 26 lipca obchodzimy wspomnienie świętychJoachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.
 7. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, aby w ten sposób pogłębiać wiedzę religijną.
 8. Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego, obfitości łask Bożych w życiu osobistym i rodzinnym, wypoczywającym na urlopach i wakacjach Bożego błogosławieństwa, pogody ducha i opieki Pani naszej Łaskawej Księżnej Wieliczki.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XV NIEDZIELA ZWYKŁA
  13 lipca 2014 r.

  1. Dzisiaj, przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. O godz. 17.30 będziemy modlić się odmawiając Fatimski Różaniec Pokutny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i w intencjach Wspólnoty Nieustającego Różańca. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na placu kościelnym, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  2. Przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą dzisiaj zbiórkę ofiarna spłatę kosztów związanych z odrestaurowaniem muru, który oddziela ogród od placu klasztornego. Za wszelkie ofiary składane na ten cel wszystkim Sympatykom i Dobrodziejom naszego klasztoru, składamy serdeczne Bóg zapłać i polecamy w naszych modlitwach.
  3. W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. To Święto przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. Ta obietnica przyczyniła się bardzo do rozpowszechnienia nabożeństwa do Matki Bożej szkaplerznej. Jej czcicielem był również papież Św. Jan Paweł II, który już od młodości aż do śmierci nosił szkaplerz Matki Bożej.
  4. W najbliższą niedzielę, 20 lipca br. w naszej parafiiodbędzie się tzw. „Dzień Ziemi Świętej” i modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie. Z tej okazji o. Nikodem Gdyk z Komisariatu Ziemi Świętej wygłosi okolicznościowe kazanie na temat pielgrzymowania do ziemskiej Ojczyzny Chrystusa – jako „Piątej Ewangelii”. Natomiast przed kościołem, po każdej Mszy świętej, będą rozprowadzane pamiątkowe obrazki, czasopismo „Ziemia Święta” i publikacje książkowe dotyczące m.in. Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy. Będzie można również nabyć różańce z drzewa oliwnego oraz dobrowolną ofiarą wesprzeć chrześcijan i całą działalność Kustodii Ziemi Świętej, zwanej „perłą” misji franciszkańskich.
  5. Franciszkański Zakon Świeckichorganizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 19 lipca w sobotę o godz. 6.30 z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2. Zapisy prowadzone są u br. Jacka Woźniaka, przed i po codziennym nabożeństwie różańcowym.
  6. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką.W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się ciekawy teks o błogosławieństwie: każdy może błogosławić – swoich najbliższych, sąsiadów, również wrogów. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, aby w ten sposób pogłębiać wiedzę religijną.
  7. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył - pogodnego :) i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
   06 lipca 2014 r.

   1. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęłysię już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.
   2. Nie zapominajmy też o tych,dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił im w pracy.
   3. W piątek 11 lipcapatronuje nam święty Benedykt, patron Europy, patron pokoju, pracy i ludzi konających.
   4. W niedzielę 13 lipca przypadakolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. O godz. 17.30 będziemy modlić się odmawiając Fatimski Różaniec Pokutny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i w intencjach Wspólnoty Nieustającego Różańca. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na placu kościelnym, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przyniesienie świec na procesję.
   5. W przyszłą niedzielę,prowadzona będzie zbiórka na prace remontowe przy naszym klasztorze.
   6. Wszystkim przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, Dzieciom i młodzieży radosnego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.Msze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
16:45 – Msza św. dla dzieci i młodzieży (oprócz lipca i sierpnia)