OgłoszeniaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu
04 GRUDNIA 2016 r.

 1. Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, który jest czasem przygotowania na przyjście Chrystusa – Zbawiciela Świata. Wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja Niepokalanie Poczęta, której Uroczystość przypada w czwartek - 8 grudnia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, we Włoszech, powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu". W naszym Sanktuarium w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, w „Godzinie Łaski” o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. a po niej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Bardzo gorąco zapraszamy dzieci z lampionami, ministrantów, lektorów i młodzież oraz wszystkich wiernych, do udziału w Mszach św. roratnich, które odbywają się codziennie rano o godz. 6.45.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Również dzisiaj, o godz. 16.00 w Auli św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem, na które serdecznie zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie parafialnej.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Koła Pszczelarskiego w Wieliczce oraz w intencji rodzin pszczelarzy. Z tej okazji będziemy mogli zaopatrzyć się w produkty pszczelarskie.
 6. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. W naszych modlitwach zawierzajmy wszystkich górników oraz pracowników kopalni, prosząc o błogosławieństwo Boże dla nich. Zmarłych górników, szczególnie tych, którzy w ostatnim czasie zginęli w kopalni Rudna w Polkowicach polecamy miłosierdziu Bożemu.
 7. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.
 8. W środę o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
 9. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o rychłą beatyfikację.
 10. W zakrystii i kruchcie kościoła, można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 11. Dzisiaj, przed kościołem, FZŚ zbiera ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii i okolic Wieliczki. Bóg zapłać za wsparcie tej szlachetnej akcji i solidarność z potrzebującymi.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w Auli św. Jana Pawła II odbędzie się spektakl pt. „Prorok Miłosierdzia” przygotowany przez młodzież z Kolegium Franciszkańskiego.
 13. Jutro do naszego klasztoru przybywa wizytator generalny, o. Czesław Gniecki, który wizytuje wszystkie placówki naszej prowincji. Wizytacja rozpocznie się wieczorem na Mszy świętej o godz. 18.00 na którą zapraszamy wszystkie wspólnoty działające przy naszym klasztorze.

  Na czas radosnego przeżywania Adwentu życzymy, aby Maryja wypraszała u swego Syna Jezusa wszelkie potrzebne łaski.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  I Niedziela Adwentu
  27 LISTOPADA 2016 r.

  1. Rozpoczynamy Adwent który jest duchowym czasem przygotowania na przyjście Chrystusa – Zbawiciela Świata. Wzorem i przykładem adwentowego oczekiwania jest Maryja Niepokalanie Poczęta, której Uroczystość przypada 8 grudnia.
  2. Bardzo gorąco zapraszamy dzieci z lampionami, ministrantów, lektorów, młodzież do bierzmowania oraz wszystkich wiernych, do udziału w Mszach św. roratnich, które rozpoczynamy jutro o godz. 6.45.
  3. W czasie Adwentu, niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych uczynków miłosierdzia. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele. Od dzisiaj również można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.
  4. W przyszła niedzielę, 4 grudnia wspominamy Świętą Barbarę, patronkę górników. Z tej racji zapraszamy na uroczystą Mszę św. w piątek 02 grudnia na godz. 17.00 do Kaplicy św. Kingi w kopalni Soli w Wieliczce. Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego. O godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18.00 Msza św. dla nich. Klasy trzecie gimnazjum, w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania uczestniczą w pierwsze piątki miesiąca w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy świętej (dla klas trzecich) odbędzie się spotkanie w kościele.
  6. W sobotę o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej.
  7. Również w sobotę 3 grudnia w Auli św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie młodzieży w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Klasy I gimnazjum o godz. 9.15 i klasy drugie o godz. 10.00. W przyszłą niedzielę, 04 grudnia br. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, zaprasza dzieci z rodzicami na spotkanie ze św. Mikołajem o godz. 16.00 w Auli św. Jana Pawła II. Szczegółowe informacje na plakatach i w gablocie parafialnej.
  8. Wraz z Franciszkańskim Zakonem Świeckich zebraliśmy 215 sztuk okularów na misje w Afryce. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  9. W przyszłą niedzielę, 04 grudnia br. przed kościołem, FZŚ będzie zbierał ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii i okolic Wieliczki. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji i solidarności z potrzebującymi.
  10. Dzisiaj przed kościołem prowadzona jest zbiórka na rzecz 14-to letniego Błażeja – piłkarza, który w wyniku wypadku kolejowego stracił obie nogi. Protezy dzięki, którym Błażej będzie mógł chodzić to koszty sięgające ponad 60 tys. zł za jedną. Za wszelkie gesty dobroci i życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • w środę – św. Andrzej Apostoł;
   • w piątek 2 grudnia – bł. Rafał Chyliński z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych;
   • w sobotę – św. Franciszek Ksawery jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła

   Na czas dobrego przeżywania Adwentu przyjmijcie Boże błogosławieństwo.Msze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
7.00, 8.00
18:00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży.
Spowiedź w I piątek miesiąca pół godziny przed Każdą Mszą Św.