Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSZIERDZIA BOŻEGO
12 kwietnia 2015 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kto w dniu dzisiejszym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. We wtorek, 14 kwietnia rozpoczynamy dziewięciowtorkową nowennę przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Nabożeństwa będą odbywać się w każdy wtorek: - o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwii św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.
 3. W przyszłą niedzielę 19 kwietnia o godz. 10.30 odbędzie się Msza św. w intencji wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii i klasztorze. Po Mszy św. zapraszamy wszystkie grupy na spotkanie wielkanocne do auli Jana Pawła II.
 4. Również w przyszłą niedzielę przedstawiciele Duszpasterskiej Rady Parafialnej prowadzić będą zbiórkę ofiar na generalny remont kancelarii parafialnej - chodzi przede wszystkim o odwodnienie i osuszenie a także odgrzybienie pomieszczeń w których znajdują się archiwa z dokumentacją parafialną.
 5. W niedzielę 19 kwietnia po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju z Medjugorie. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój oraz zdrowie fizyczne i duchowe w rodzinach.
 6. Dnia 23 kwietnia będziemy gościć w naszym klasztorze Myrnę Nazzour z Syrii, uważaną za jedną z największych żyjących stygmatyczek oraz mistyczek, której przypadek (po badaniach medycznych) uznaje Kościół Katolicki. Sześciokrotnie była stygmatyzowana, zawsze w Wielki Czwartek, około godziny 15.00. Na jej dłoniach boku i głowie pojawiają się bolesne rany. Dzięki jej wstawiennictwu i modlitwie wielu ludziom ustąpiły najcięższe choroby. Uzdrowienia, które dokonują się, dotyczą katolików, prawosławnych, a także muzułmanów i ateistów. Znaki jakich Bóg dokonuje za jej pośrednictwem są dowodem tego, że cuda oraz uzdrowienia nie są jedynie wydarzeniami z czasów Chrystusa, ale także rzeczywistością Kościoła naszych czasów.

  Całej Rodzinie Parafialnej oraz wszystkim sympatykom naszego klasztoru i kościoła, składamy najlepsze życzenia. Niech Miłosierny Jezus udzieli Wam swojej wielkiej mocy do przezwyciężania wszelkiego zła, niech swoją łaską wzmacnia Was na każdy dzień Waszego życia.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  ALLELUJA!

  WIELKANOC
  05 kwietnia 2015 r.

  1. Radosne „Alleluja” rozbrzmiewa dzisiaj w całym Kościele i dociera do naszych serc, ogłaszając prawdę: „Chrystus Zmartwychwstał! Chrystus Żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki.” Niech radość i wesele tego Wielkanocnego orędzia udziela się ze szczególną mocą i obfitością naszym drogim Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom tego Sanktuarium i klasztoru, jak również wszystkim mieszkańcom naszego miasta i okolic.
  2. Dzisiaj w Niedzielę Wielkanocną o godz. 17.15 trzeci dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 Różaniec. Jutro, w drugim dniu świąt, Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym, a ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 odbędzie się Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.

   Na zakończenie uroczystej celebracji Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”. Na radosne przeżywanie Świąt Wielkanocnych przyjmijcie Boże błogosłwieństwo.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
   06 kwietnia 2015 r.

   1. Trwamy w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego. By umożliwić wszystkim radosne przeżywanie „Białego Tygodnia” i dać okazję do spełnienia obowiązku przyjmowania Komunii Świętej w czasie wielkanocnym, Msze Święte codziennie o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00.
   2. Najbliższa niedziela to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Przygotowujemy się do tej uroczystości odmawiając codziennie w naszym kościele nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15 a o godz. 17.30 Różaniec.

    Na święta Zmartwychwstania Pańskiego, całej Rodzinie Parafialnej i każdemu z osobna, składamy najlepsze życzenia. Niech Boski Zwycięzca nad śmiercią udzieli Wam i Waszym bliskim swojej wielkiej mocy do przezwyciężania wszelkiego zła, niech swoją łaską wzmacnia Was na każdy dzień Waszego życia.Msze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
7.00, 8.00
18:00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży.
Spowiedź w I piątek miesiąca pół godziny przed Każdą Mszą Św.