Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA
16 listopada 2014 r.

 1. Dzisiaj, po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu na wzór Mediugorski. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z błogosławieństwem oraz namaszczeniem olejem św. Charbela. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój na świecie i w rodzinach.
 2. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 3 tys. 240 zł na spłatę zobowiązań związanych z pracami przy murze klasztornym. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwach za dobrodziejów naszego zakonu.
 3. W naszym Sanktuarium przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 czytamy imiona naszych drogich zmarłych zgłoszonych na wypominki, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 4. Jutro przypada Święto Św. Elżbiety Węgierskiej patronki FZŚ. Przez jej wstawiennictwo polecajmy Bogu wspólnotę Franciszkanów Świeckich działającą przy naszym Sanktuarium.
 5. W środę, 19 listopada - już po raz drugi - będziemy gościć w naszej parafii włoskiego misjonarza, charyzmatyka, ks. Pietro Zorza (czyt. dzorca). Spotkanie z ks. Pietro, będzie miało charakter nabożeństwa z adoracją Najświętszego Sakramentu, konferencją oraz modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała z indywidualnym błogosławieństwem. Program spotkania przedstawia się następująco:
  o godz. 16.00 – rozpoczęcie i konferencja
  o godz. 17.00 – nabożeństwo i adoracja
  o. godz. 18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz indywidualnym błogosławieństwem. Szczegóły dotyczące powyższego spotkania z ks. Pietro, zamieszczone są w Gablocie przed kościołem.
 6. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice: świeci Joachim i Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.
 7. W sobotę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii , z tej racji w kościele św. Klemensa o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., którą uświetni Chór Lutnia. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert ku czci św. Cecylii – patronki śpiewu, organistów, chórów i muzyki kościelnej.
 8. Również w sobotę, 22 listopada Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Wadowic za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 7.30 z ul. Mickiewicza przy Szkole Podstawowej nr2. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest w gablocie przed kościołem.
 9. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na 2015 rok.
 10. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 23 listopada, to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - ostatnia niedziela przed Adwentem.
 11. Również w przyszłą niedzielę wspominamy św. Klemensa, papieża i męczennika. W tym dniu przypada odpust w parafii św. Klemensa. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 12. W zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Za modlitwę i wszelkie gesty dobroci i życzliwości wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa a zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  32 NIEDZIELA ZWYKŁA
  09 listopada 2014 r.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę ofiar na spłatę zobowiązań związanych z pracami przy murze klasztornym. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwach za dobrodziejów naszego zakonu.
  2. We wtorek przypada 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali jej niepodległość. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W tym dniu zaplanowano m.in. koncerty pieśni patriotycznych, które odbędą się w Solnym Mieście o godz. 17.00 oraz w auli Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce o godz. 18.00.
  3. W naszym Sanktuarium przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 czytamy imiona naszych zmarłych zgłoszonych na wypominki, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
  4. W przyszłą niedzielę po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój na świeci i w rodzinach.
  5. W środę, 19 listopada - już po raz drugi - będziemy gościć w naszej parafii włoskiego misjonarza, charyzmatyka, ks. Pietro Zorza (czyt. dzorca). Spotkania z ks. Pietro, będzie miało charakter nabożeństwa z adoracją Najświętszego Sakramentu, konferencją oraz modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała z indywidualnym błogosławieństwem. Program spotkania przedstawia się następująco:
   o godz. 16.00 – rozpoczęcie i konferencja
   o godz. 17.00 – nabożeństwo i adoracja
   o. godz. 18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz indywidualnym błogosławieństwem. Szczegóły dotyczące powyższego spotkania z ks. Pietro, zamieszczone są w Gablocie przed kościołem.
  6. W zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej.
  7. Za modlitwę i wszelkie gesty dobroci i życzliwości wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa a zmarłych z waszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   31 NIEDZIELA ZWYKŁA - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
   02 listopada 2014 r.

   1. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się zatem za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy.
   2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli listopada po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszych drogich zmarłych, po Mszy św. o godz. 18.00 zamiast adoracji odbędzie się uroczysta procesja żałobna z modlitwami za zmarłych na placu przed kościołem.
   3. W naszym Sanktuarium przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 czytamy imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa sprawowana na sposób gregoriański przez 30 dni.
   4. Do 8 listopada duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej oraz odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
   5. W czwartek 6 listopada odbędzie się Msza św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie, którą poprowadzi o. Pacyfik. Po Mszy św. odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem.
   6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego. W tym dniu odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w Auli św. Jana Pawła II. Klasy pierwsze gimnazjum o godz. 15.15 a klasy drugie o godz. 16.00. Młodzież z klas trzecich gimnazjum przygotowuje się bezpośrednio do sakramentu bierzmowania przez uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30, spowiedzi pierwszopiątkowej i Mszy świętej o godz. 18.00.
   7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzić będą zbiórkę ofiar na spłatę zobowiązań związanych z pracami remontowymi. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwach za dobrodziejów naszego zakonu.
   8. W zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej.
   9. Za modlitwę i wszelkie gesty dobroci i życzliwości wszystkim przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej Łaskawej oraz wstawiennictwa sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby. Zmarłych z waszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.Msze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
16:45 – Msza św. dla dzieci i młodzieży (oprócz lipca i sierpnia)