Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła
26 CZERWCA 2016 r.

 1. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele po Mszy Św. wieczornej.
 2. W środę, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu imieniny obchodzi o. Paweł, któremu życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz wielu łask Bożych w życiu kapłańskim i zakonnym przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej jak również świętego patrona.
 3. Również w Środę o godz. 18.00 gościć będziemy o. Alojzego Warota wice postulatora procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby, który przedstawi aktualne informacje dotyczące przebiegu procesu.
 4. W Czwartek o godz. 19.00, w Auli Św. Jana Pawła II, odbędzie się spotkanie Komitetu Organizacyjnego oraz wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w przygotowania do ŚDM.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a także w int. Straży Honorowej Serca Bożego. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lipca, o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny w czasie którego zostaną odczytane intencje do Matki Bożej. O godz. 12.00 Msza w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz. w intencji próśb, które zapisujemy na kartkach i składamy do skrzynki w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.
 7. W dniach od 13 sierpnia do 21 sierpnia br. organizowana jest z naszego klasztoru pielgrzymka do Medugorje. W ramach pielgrzymki przewidziany jest pobyt na wybrzeżu Makarskim. Szczegóły zamieszczone są w gablocie przed kościołem.
 8. Biuro Radia Maryja przy tutejszym Sanktuarium organizuje coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 10 lipca. Zapisy w Biurze Radia Maryja w niedzielę od 10.00 do 12.00 i w środy od 17.00 do 18.00.
 9. Z naszego klasztoru organizowana jest pielgrzymka do Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku na 12 dni: od 30 stycznia do 10 lutego 2017 r. Informacje i zapisy u o. Damiana.
 10. W ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, powstał projekt dotyczący wyposażenia wszystkich parafii w naszym dekanacie w automatyczne defibrylatory. Dlatego na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki oraz karty do głosowania dotyczące powyższego projektu. Wypełnione karty można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej oraz w biurze przy ul. Sienkiewicza 2 (na poddaszu) do 4 lipca. Głosować może każda osoba, która ukończyła 16 lat. Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablocie przed kościołem. Oddając swój głos możemy uratować komuś życie.
 11. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Źródło”.
 12. Dla wielu z nas, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas wakacji i zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego, dlatego wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku.

  Wszystkim Parafianom Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani naszej Łaskawej oraz wstawiennictwa Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XII Niedziela Zwykła
  19 CZERWCA 2016 r.

  1. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się po Mszy św. wieczornej.
  2. Dzisiaj, po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu grupy modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela.
  3. W czwartek, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  4. W piątek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel życzymy, aby każdego dnia doświadczali jego opieki. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W tym tygodniu, 24 czerwca w piątek, przypada zakończenie roku szkolnego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w czwartek po południu od godz. 17.30.
  6. 04 stycznia br. w naszej parafii gościliśmy pielgrzymów z Libuszy, którzy przyjeżdżają do nas, aby uczcić pamiątkę śmierci Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby i modlić się o rychłą beatyfikację. Zgodnie z tradycją, wyjazd z naszego klasztoru do Libuszy - rodzinnej miejscowości Sługi Bożego, odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 9.00. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  7. Teatr „Sztolnia” zaprasza dzieci w dniu 24 czerwca (piątek) o godz. 18.00 na bajkę pt. „Śpiąca Królewna” do Auli Św. Jana Pawła II. Wstęp bezpłatny.
  8. W zakrystii jest do nabycia balsam kapucyński oraz prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Źródło”.
  9. Biuro Radia Maryja przy tutejszym Sanktuarium organizuje coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 10 lipca. Zapisy w Biurze Radia Maryja w niedzielę od 10.00 do 12.00 i w środy od 17.00 do 18.00.
  10. Z naszego klasztoru organizowana jest samolotowa pielgrzymka do Matki Bożej z Guadalupe – Meksyk na 12 dni od 30.01 do 10.02. 2017 r. Informacje i zapisy u o. Damiana.
  11. Ks. Robert z Łapanowa organizuje pielgrzymkę do Włoch. Celem pielgrzymki jest nawiedzenie świętych miejsc związanych z życiem patronów rodzin mających problem z poczęciem i wychowaniem dzieci. Szczegóły zamieszczone są w gablocie przed kościołem.

   Wszystkim Parafianom Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani naszej Łaskawej oraz wstawiennictwa Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.Msze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
7.00, 8.00
18:00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży.
Spowiedź w I piątek miesiąca pół godziny przed Każdą Mszą Św.