Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
23 listopada 2014 r.

 1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata.
 2. W sobotę przypada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego. Z tej racji dla wszystkich trzech zakonów Franciszkańskich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W przyszłą niedzielę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z naszą wiarą.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. W tym dniu zostaną poświęcone opłatki wigilijne i świece „Caritas” – wigilijne dzieło pomocy dzieciom, które będzie można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 5. Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. Niech Rok Życia Konsekrowanego, który rozpoczniemy w pierwszą niedzielę adwentu, będzie okazją do modlitwy za tych którzy realizują swe powołanie w zakonach i zgromadzeniach zakonnych.
 6. W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie w dniach od 18 listopada do 18 grudnia w godzinach od 2000 do 2200 trwa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji moralnej odnowy Krakowa. Popatrzmy na fakty: w Krakowie aż roi się od nocnych klubów, w których cielesność, jest wykorzystywana w sposób wręcz profanacyjny. Co wieczór i co noc w obrębie samego centrum rozdawane są tysiące zaproszeń, a młodzi nieraz natarczywie nakłaniani są do skorzystania z tej oferty. Kraków, stolica Miłosierdzia Bożego i miasto tylu świętych coraz bardziej staje się symbolem niemoralnych zachowań. Nie możemy na to patrzeć biernie, podejmijmy wysiłek obrony tak wielkich wartości, jakimi są godność ludzkiego ciała i świętość rodziny. Kardynał Stanisław Dziwisz Arcybiskup Metropolita Krakowski, bardzo prosi o powszechne włączenie się w tę inicjatywę i wszystkim udziela pasterskiego błogosławieństwa.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza o. Kaspra Kapronia, który wygłosi Słowo Boże i opowie o pracy misyjnej w Boliwii.
 8. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na 2015 rok.
 9. W zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki M. B. Ł. Zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  33 NIEDZIELA ZWYKŁA
  16 listopada 2014 r.

  1. Dzisiaj, po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu na wzór Mediugorski. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z błogosławieństwem oraz namaszczeniem olejem św. Charbela. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój na świecie i w rodzinach.
  2. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 3 tys. 240 zł na spłatę zobowiązań związanych z pracami przy murze klasztornym. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwach za dobrodziejów naszego zakonu.
  3. W naszym Sanktuarium przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 czytamy imiona naszych drogich zmarłych zgłoszonych na wypominki, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
  4. Jutro przypada Święto Św. Elżbiety Węgierskiej patronki FZŚ. Przez jej wstawiennictwo polecajmy Bogu wspólnotę Franciszkanów Świeckich działającą przy naszym Sanktuarium.
  5. W środę, 19 listopada - już po raz drugi - będziemy gościć w naszej parafii włoskiego misjonarza, charyzmatyka, ks. Pietro Zorza (czyt. dzorca). Spotkanie z ks. Pietro, będzie miało charakter nabożeństwa z adoracją Najświętszego Sakramentu, konferencją oraz modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała z indywidualnym błogosławieństwem. Program spotkania przedstawia się następująco:
   o godz. 16.00 – rozpoczęcie i konferencja
   o godz. 17.00 – nabożeństwo i adoracja
   o. godz. 18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz indywidualnym błogosławieństwem. Szczegóły dotyczące powyższego spotkania z ks. Pietro, zamieszczone są w Gablocie przed kościołem.
  6. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice: świeci Joachim i Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.
  7. W sobotę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii , z tej racji w kościele św. Klemensa o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., którą uświetni Chór Lutnia. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert ku czci św. Cecylii – patronki śpiewu, organistów, chórów i muzyki kościelnej.
  8. Również w sobotę, 22 listopada Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Wadowic za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 7.30 z ul. Mickiewicza przy Szkole Podstawowej nr2. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest w gablocie przed kościołem.
  9. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na 2015 rok.
  10. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 23 listopada, to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - ostatnia niedziela przed Adwentem.
  11. Również w przyszłą niedzielę wspominamy św. Klemensa, papieża i męczennika. W tym dniu przypada odpust w parafii św. Klemensa. Suma odpustowa o godz. 11.30.
  12. W zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  13. Za modlitwę i wszelkie gesty dobroci i życzliwości wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa a zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   32 NIEDZIELA ZWYKŁA
   09 listopada 2014 r.

   1. Dzisiaj po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę ofiar na spłatę zobowiązań związanych z pracami przy murze klasztornym. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwach za dobrodziejów naszego zakonu.
   2. We wtorek przypada 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali jej niepodległość. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W tym dniu zaplanowano m.in. koncerty pieśni patriotycznych, które odbędą się w Solnym Mieście o godz. 17.00 oraz w auli Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce o godz. 18.00.
   3. W naszym Sanktuarium przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 czytamy imiona naszych zmarłych zgłoszonych na wypominki, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
   4. W przyszłą niedzielę po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój na świeci i w rodzinach.
   5. W środę, 19 listopada - już po raz drugi - będziemy gościć w naszej parafii włoskiego misjonarza, charyzmatyka, ks. Pietro Zorza (czyt. dzorca). Spotkania z ks. Pietro, będzie miało charakter nabożeństwa z adoracją Najświętszego Sakramentu, konferencją oraz modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała z indywidualnym błogosławieństwem. Program spotkania przedstawia się następująco:
    o godz. 16.00 – rozpoczęcie i konferencja
    o godz. 17.00 – nabożeństwo i adoracja
    o. godz. 18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz indywidualnym błogosławieństwem. Szczegóły dotyczące powyższego spotkania z ks. Pietro, zamieszczone są w Gablocie przed kościołem.
   6. W zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej.
   7. Za modlitwę i wszelkie gesty dobroci i życzliwości wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa a zmarłych z waszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.Msze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
16:45 – Msza św. dla dzieci i młodzieży (oprócz lipca i sierpnia)