Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ ANIELSKIEJ Z PORCJUNKULI
02 sierpnia 2015 r

 1. Dzisiaj obchodzimy w naszym Sanktuarium Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli głównej patronki naszej Prowincji Zakonnej. Msze św. sprawowane są w porządku niedzielnym. Suma odpustowa w intencji parafian, dobrodziejów z procesją Eucharystyczną i dziękczynnym „Te Deum” zostanie odprawiona o godz. 12.00. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie o. Konrad Małys z Opactwa Tynieckiego. Na procesję bardzo prosimy przygotować feretrony, chorągwie i sztandary. Zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów.
 2. Zachęcamy do odwiedzenia w dniu dzisiejszym kaplicy Porcjunkuli i modlitwy, aby zyskać odpust zupełny wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu.
 3. W najbliższy czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. W tym dniu o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych, których imiona zapisujemy na kartkach i składamy do puszki przy ołtarzu św. Franciszka.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 9.00 Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej.
 5. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
 6. Na zakończenie dzisiejszej Uroczystości pomódlmy w intencjach Ojca Świętego, aby zyskać odpust zupełny. Pod Twoją obronę… K: Módl się za nami Królowo Anielska.
  W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
  K: Módlmy się:
  Panie, nasz Boże, daj nam, sługom swoim, cieszyć się trwałym zdrowiem duszy i ciała, i za wstawiennictwem Najświętszej Maryi, Królowej Aniołów, uwolnij nas od doczesnych utrapień i obdarz wieczną radością. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym i rodzinnym, wypoczywającym na urlopach i wakacjach, Bożego błogosławieństwa i opieki Pani naszej Łaskawej.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  17 NIEDZIELA ZWYKŁA
  26 lipca 2015 r

  1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień modlitwy za naszych drogich dziadków.
  2. Z racji kończącego się Piętnastego Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św., święcimy nasze pojazdy przy bramach wyjazdowych z klasztoru oraz na ulicy Brata Alojzego Kosiny - wzdłuż chodników. Ofiary składane przy okazji będziemy mogli przeznaczyć na Ogólnopolską akcję św. Krzysztof – na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  3. W tym tygodniu 1 sierpnia przypada pierwsza sobota miesiąca, o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny w czasie którego zostaną odczytane intencje do Matki Bożej. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. Również w sobotę, 1 sierpnia, mija 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy naszą modlitewną pamięć. Zginęło wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, i odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny.
  5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia przypada w naszym sanktuarium uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, głównej patronki naszej Prowincji Zakonnej. Suma odpustowa w intencji parafian, dobrodziejów oraz zmarłych z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, z procesją Eucharystyczną i dziękczynnym „Te Deum” zostanie odprawiona o godz. 12.00. Na procesję bardzo prosimy przygotować feretrony, chorągwie i sztandary. Zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów. Nawiedzając w tym dniu kaplicę Porcjunkuli, można zyskać odpust zupełny. Aby go uzyskać, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

   Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym i rodzinnym, wypoczywającym na urlopach i wakacjach, Bożego błogosławieństwa, i opieki Pani naszej Łaskawej.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   16 NIEDZIELA ZWYKŁA
   19 lipca 2015 r

   1. W czwartek, przypada święto świętej Brygidy Szwedzkiej. Ojciec Święty Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił św. Brygidę współpatronką Europy.
   2. W piątek 24 lipca w liturgii wspominamy św. Kingę, dziewicę, patronkę górników oraz miasta Wieliczki. Z tej racji Msza św. w kopalni soli w kaplicy św. Kingi zostanie odprawiona o godz. 19.00. W związku z organizacją „Dni św. Kingi”, Msza św. odprawiana w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w kaplicy Porcjunkuli, odbędzie się w kościele.
   3. 25 lipca w sobotę czcimy świętego Jakuba Apostoła oraz świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży i prosić go o opiekę, aby szczęśliwie powrócić do naszych domów. W modlitwach pamiętajmy o solenizancie, rektorze naszego Liceum Franciszkańskiego - o. Krzysztofie, który z racji wspomnienia patrona obchodzi w tym dniu swoje imieniny.
   4. Z racji Czternastego Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będziemy błogosławić nasze pojazdy oraz modlić się o roztropne ich wykorzystywanie.
   5. Za dwa tygodnie, 2 sierpnia w niedzielę przypada w naszym sanktuarium uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, głównej patronki naszej Prowincji Zakonnej. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym. Suma odpustowa w intencji parafian, dobrodziejów oraz zmarłych z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, z procesją Eucharystyczną i dziękczynnym „Te Deum” zostanie odprawiona o godz. 12.00. Na procesję bardzo prosimy przygotować feretrony, chorągwie i sztandary. Zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów. Nawiedzając w tym dniu kaplicę Porcjunkuli, bądź inną świątynię franciszkańską czy parafialną można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu.

    Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego, obfitości łask Bożych w życiu osobistym i rodzinnym, wypoczywającym na urlopach i wakacjach Bożego błogosławieństwa, pogody ducha i opieki Pani naszej ŁaskawejMsze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
7.00, 8.00
18:00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży.
Spowiedź w I piątek miesiąca pół godziny przed Każdą Mszą Św.