Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu
14 grudnia 2014 r.

 1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu.
 2. Dzisiaj, przed kościołem, FZŚ zbiera ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii i okolic Wieliczki. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej akcji i solidarności z potrzebującymi.
 3. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 2 tys. 705 zł na spłatę zobowiązań związanych z pracami remontowymi przy naszym klasztorze. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwach za dobrodziejów naszego zakonu.
 4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Serdecznie zachęcamy do odprawienia tej nowenny, którą zakończymy 24 grudnia.
 5. Również we wtorek o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św. przez egzorcystę ks. Romana Chylińskiego. Po Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duchowe.
 6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Nabywając je wspomagamy dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.
 7. Przed kościołem, można zaopatrzyć się w kartki świąteczne oraz poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej.
 8. Bardzo gorąco zapraszamy dzieci z lampionami, ministrantów, lektorów i młodzież oraz wszystkich wiernych, do udziału w Mszach św. roratnich, codziennie rano o godz. 6.45.
 9. Przed Uroczystością Bożego Narodzenia pamiętajmy również o pojednaniu z Bogiem. Nie odkładajmy spowiedzi przedświątecznej na ostatnią chwilę - zechciejmy w tych najbliższych dniach skorzystać z tego sakramentu, w skupieniu i w ciszy, bez kolejek przy konfesjonałach.
 10. W przyszłą niedzielę po południu o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się o pokój na świeci i w rodzinach.
 11. Przy naszym klasztorze organizowana jest wycieczko-pielgrzymka do Portugalii. Będzie można zwiedzić Sanktuarium w Santiago de Compostela, Fatimę oraz inne miejsca uczęszczane przez pielgrzymów i turystów. Termin pielgrzymki od 05 do 12 czerwca 2015 roku. Informacje i zapisy u o. Damiana.
 12. Za modlitwę i wszelkie gesty dobroci i życzliwości wszystkim przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej Łaskawej oraz wstawiennictwa sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  II Niedziela Adwentu
  07 grudnia 2014 r.

  1. Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, który jest duchowym czasem przygotowania na przyjście Chrystusa – Zbawiciela Świata. Wzorem i przykładem adwentowego oczekiwania jest Maryja Niepokalanie Poczęta, której Uroczystość przypada jutro - 8 grudnia. Uroczystość Maryjną poprzedza dziewięciodniowa nowenna, którą odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Z racji Uroczystości nie będzie Mszy św. roratniej o godz. 6.45.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej prowadzą zbiórkę ofiar na spłatę zobowiązań związanych z rekonstrukcją muru oporowego. Koszt całej inwestycji łącznie z umocnieniem i odwodnieniem terenu wyniósł 160 tys. zł. Dzięki sponsorom i Waszej życzliwości udało się spłacić zdecydowaną większość zobowiązań. Pozostała kwota do spłaty wynosi 20 tys. zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania i polecamy w modlitwach za dobroczyńców naszego zakonu w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30.
  3. Również dzisiaj o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Koła Pszczelarskiego w Wieliczce oraz w intencji rodzin pszczelarzy. Z tej okazji będziemy mogli zaopatrzyć się w produkty pszczelarskie.
  4. Bardzo gorąco zapraszamy dzieci z lampionami, ministrantów, lektorów i młodzież oraz wszystkich wiernych, do udziału w Mszach św. roratnich, które odbywają się codziennie rano o godz. 6.45.
  5. W zakrystii i przed kościołem, można zaopatrzyć się w kartki świąteczne oraz poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając je wspomagamy dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.
  6. W przyszłą niedzielę, przed kościołem, FZŚ będzie zbierał ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii i okolic Wieliczki. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji i solidarności z potrzebującymi.
  7. W tych dniach grudnia pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej historii: 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
  8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii, składa serdeczne podziękowanie wszystkim Dobroczyńcom za pomoc w zorganizowaniu dla dzieci spotkania ze św. Mikołajem. Podziękowanie kierujemy również Państwu Ewie i Pawłowi Krysom, ze Stowarzyszenia rodzin Katolickich, za zorganizowanie całej akcji.
  9. Przy naszym klasztorze organizowana jest wycieczko-pielgrzymka do Portugalii. Będzie można zwiedzić Sanktuarium w Santiago de Compostela, Fatimę oraz inne miejsca uczęszczane przez pielgrzymów i turystów. Termin pielgrzymki od 05 do 12 czerwca 2015 roku. Informacje i zapisy u o. Damiana.
  10. Na czas dobrego przeżycia Adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela Świata, życzymy, aby Maryja wypraszała wszystkim rodzinom dużo zdrowia i potrzebnych łaski w codziennym życiu. A teraz w pierwszą niedzielę grudnia poświęćmy chwilę naszego czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
   23 listopada 2014 r.

   1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata.
   2. W sobotę przypada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego. Z tej racji dla wszystkich trzech zakonów Franciszkańskich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
   3. W przyszłą niedzielę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z naszą wiarą.
   4. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. W tym dniu zostaną poświęcone opłatki wigilijne i świece „Caritas” – wigilijne dzieło pomocy dzieciom, które będzie można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
   5. Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. Niech Rok Życia Konsekrowanego, który rozpoczniemy w pierwszą niedzielę adwentu, będzie okazją do modlitwy za tych którzy realizują swe powołanie w zakonach i zgromadzeniach zakonnych.
   6. W kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie w dniach od 18 listopada do 18 grudnia w godzinach od 2000 do 2200 trwa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji moralnej odnowy Krakowa. Popatrzmy na fakty: w Krakowie aż roi się od nocnych klubów, w których cielesność, jest wykorzystywana w sposób wręcz profanacyjny. Co wieczór i co noc w obrębie samego centrum rozdawane są tysiące zaproszeń, a młodzi nieraz natarczywie nakłaniani są do skorzystania z tej oferty. Kraków, stolica Miłosierdzia Bożego i miasto tylu świętych coraz bardziej staje się symbolem niemoralnych zachowań. Nie możemy na to patrzeć biernie, podejmijmy wysiłek obrony tak wielkich wartości, jakimi są godność ludzkiego ciała i świętość rodziny. Kardynał Stanisław Dziwisz Arcybiskup Metropolita Krakowski, bardzo prosi o powszechne włączenie się w tę inicjatywę i wszystkim udziela pasterskiego błogosławieństwa.
   7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza o. Kaspra Kapronia, który wygłosi Słowo Boże i opowie o pracy misyjnej w Boliwii.
   8. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na 2015 rok.
   9. W zakrystii, możemy nabyć Balsam Kapucyński. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
   10. Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha, oraz opieki M. B. Ł. Zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.Msze święte

W niedziele i uroczystości
6:15, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00
Kaplica Porcjunkula
20:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
W święta kościelne
7:00, 8:00, 9:00, 18:00
W dni powszednie
7:00, 8:00, 18:00
I piątek miesiąca
16:45 – Msza św. dla dzieci i młodzieży (oprócz lipca i sierpnia)