Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

07.02.2021

V NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

07 LUTEGO  2021

1. Dziś o godz. 15.00 Msza św. z poświęceniem książeczek dla klas przygotowujących się do  I Komunii św. III D i pozostałych dzieci z parafii.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, siostry św. Benedykta.

3. W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym sanktuarium Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będziemy sprawowali o godz. 10.00. Pół godziny wcześniej, okazja do spowiedzi. Postarajmy się o tej Mszy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła.

4. Również w czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o rychłą beatyfikację.

5. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej i trwają do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim. 6. Nasza archidiecezja ma nowego biskupa pomocniczego. Opiece Matki Bożej Łaskawej zawierzamy posługę Ks. Bpa Roberta Chrząszcza.

7. Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka uprzejmie informuje, iż w związku z trwającą akcją szczepienia seniorów, pozostajemy w gotowości pomocy dla osób starszych i niepełnosprawnych, które decydują się na przyjęcie szczepionki przeciw COVID -19 i mają trudności w dotarciu do punktu szczepień. Osoby te mogą zgłaszać taką potrzeba do Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce. Nr telefonu w gablocie./ 12 263 42 70/

Zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj w naszym kościele jest zimno. Wczoraj uległ awarii piec CO ogrzewający kościół. W najbliższym tygodniu postaramy się usunąć awarię. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i składane ofiary również za te, przesyłane na konto parafialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK