Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

21.02.2021

I NIEDZIELA Wielkiego Postu 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA Wielkiego Postu

21 lutego 2021 r.

1. Dzisiaj, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św.

2. Jutro, drugi dzień rekolekcji, o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa, o godz. 8.00 – Msza św. z nauką ogólną. Na godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i czas na adorację prywatną do różańca. O 17.30 – nabożeństwo różańcowe i o godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną. Po Mszy św. nauka dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

We wtorek po Mszy św. wieczornej nauka dla grup parafialnych. W środę zakończenie rekolekcji na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00.

Cały Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebooku. Zaplanujmy najbliższe dni, aby móc wziąć udział w ćwiczeniach wielkopostnych. 

3. W czasie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium na nabożeństwa pasyjne:

  • W dni powszednie o godz. 6.30, Droga Krzyżowa.
  • W niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.
  • W piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”. O godz. 8.00 Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.

Ofiary zbierane podczas Gorzkich  Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.  

4. Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby misji.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy obfitości łask Bożych, w dobrym przeżyciu Rekolekcji oraz Wielkiego Postu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK