Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

28.02.2021

II NIEDZIELA Wielkiego Postu 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 lutego 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą „Ad Gentes”. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej oraz tych, którzy Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby misji.

2. W czwartek będziemy przeżywać święto św. Kazimierza, królewicza. Tego dnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja.

3. Serdecznie zapraszamy osoby należące do Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz osoby chcące należeć do tego stowarzyszenia, na spotkanie formacyjne w najbliższą środę (3 marca) po wieczornej Mszy świętej oraz na zwyczajowe spotkanie w pierwszy piątek tego miesiąca. 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Straży Honorowej Serca Bożego. 

5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. 

6. Również w sobotę parafia w Raciborsku zaprasza na nocne czuwanie modlitewne w intencji dzieci i młodzieży „ Z Maryją w sercu i różańcem w ręku”.  Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz misji franciszkańskich. 

8. W czasie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium na nabożeństwa pasyjne:

  • W dni powszednie o godz. 6.30, Droga Krzyżowa.
  • W niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.
  • W piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”. O godz. 8.00 Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Ofiary zbierane podczas Gorzkich  Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.  

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK