Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

07.03.2021

III NIEDZIELA Wielkiego Postu 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07 MARCA 2021 r.

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na końcu każdej Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu. Dziś o godz. 16.00 Msza św. w intencji FZŚ i misji franciszkańskich.

2. W środę na Mszy św. wieczornej rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. Z okazji trwającego Roku św. Józefa redakcja Gościa Niedzielnego przygotowała specjalne, okolicznościowe wydanie w całości poświęcone św. Józefowi, opiekunowi Świętej Rodziny. Cena 9 zł. Wydanie to będzie do nabycia niezależnie od tygodnika w przyszłą niedzielę. 

3. Za tydzień  w niedzielę  14 marca przed kościołem FZŚ będzie zbierał ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii.

4. Od piątku papież Franciszek przybywa na pielgrzymce w Iraku. To gest miłości wobec chrześcijan. Będzie to posłanie pokoju i pocieszenia dla wspólnoty, która wiele wycierpiała. Pielgrzymka jest również przesłaniem pokoju dla Irakijczyków. Niech towarzyszy Ojcu Świętemu nasza modlitwa.    5.W czasie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium na nabożeństwa pasyjne:

-W dni powszednie o godz. 6.30, Droga Krzyżowa.

-W niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

-W środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży

-W piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”.

O godz. 8.00 Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Ofiary zbierane podczas Gorzkich  Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.  

5. W zakrystii i w kruchcie kościoła można nabyć baranki wielkanocne. Ofiara w wysokości  6 zł. jest przeznaczona na dzieła prowadzone przez Caritas.

6. Serdecznie zapraszamy na kiermasz książek, który będzie przebiegał pod hasłem: „Wielki Post, wielkie czytanie, wielki pożytek!”. Wśród niemal dwustu tytułów oferujemy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych: publikacje biblijne i modlitewniki oraz książki historyczne, przygodowe, reportaże i ciekawą beletrystykę. Wszystkie tytuły w promocyjnych cenach.

Kiermasz będzie miał miejsce w Auli św. Jana Pawła II, w dniach od 14 do 21 marca; w niedziele po każdej Mszy świętej, a w dni powszednie po Mszy wieczornej. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK