Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

14.03.2021

IV NIEDZIELA Wielkiego Postu 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14 marca 2021 r.

1.W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego sanktuarium na nabożeństwa pasyjne. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

2. Przed kościołem FZŚ  zbiera ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii

3. Podczas Mszy św. wieczornych odmawiana jest nowenna do św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość ku Jego czci. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy Otoczmy tego dnia modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. 

4. Pragniemy poinformować, że do renowacji zabrano z prezbiterium ołtarz posoborowy oraz ambonkę. Natomiast na planowane prace remontowe przy dawnych salkach katechetycznych uzyskaliśmy zgodę Małopolskiego Konserwatora Zabytków. W przygotowaniu są projekty potrzebne do uzyskania zgody na budowę.

5. Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołań z Krakowa, organizuje rekolekcje i dni skupienia dla młodzieży męskiej, uczniów szkół średnich, zwłaszcza maturzystów. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej www.braciamniejsi.pl

6.Serdecznie zapraszamy na kiermasz książek, który będzie przebiegał pod hasłem: „Wielki Post, wielkie czytanie, wielki pożytek!”.   .  

Kiermasz ma miejsce w Auli św. Jana Pawła II, od dziś do 21 marca; w niedziele po każdej Mszy świętej, a w dni powszednie po Mszy wieczornej. 

7. Wielickie Centrum Kultury, Parafia św. Klemensa i Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zapraszają na koncert Pieśni Pasyjnych 21.03.2021 r. w kościele św. Klemensa o godz. 19.00.

8.W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka, szczególnie specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi, a także baranki wielkanocne, które święcimy razem z pokarmami w wielką sobotę.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK