Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

21.03.2021

V NIEDZIELA Wielkiego Postu 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 marca 2021 r.

1. W dzisiejszą, piątą niedzielę Wielkiego Postu, w kościołach zasłaniamy krzyże. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce. Skupmy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych. Zachęcamy również, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkanocnej. Ze spowiedzi możemy skorzystać codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

2. Dziś o  godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

 3. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne na wieczornej Mszy św. Foldery wyłożone są na ołtarzach bocznych.

4. W Wielki Poniedziałek, 29 marca, kapłani udadzą się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. przedświąteczną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. 

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.

6.Serdecznie zapraszamy na kiermasz książek który ma miejsce  w Auli św. Jana Pawła II, po każdej Mszy świętej. 

7.Wielickie Centrum Kultury, Parafia św. Klemensa i Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zapraszają na koncert Pieśni Pasyjnych dziś w kościele św. Klemensa o godz. 19.00.

8.W ubiegłą niedzielę FZŚ zebrał 5 tys. 803 zł. i 2 euro. Za zebraną kwotę zakupiono bony żywnościowe, dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Z wszelkie ofiary wielkopostnej jałmużny składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowanie składamy Pani Urszuli i Wojciechowi Śliwom z Firmy PALEO za wsparcie tej szlachetnej akcji.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK