Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

04.04.2021

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2021

ALLELUJA!

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

04 kwietnia 2021 r.

1. W dzisiejszą Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym z dodatkową Mszą św. o godz. 15.00.

2. Jutro, drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Msze św. 
w porządku niedzielnym, a ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. W pierwszą środę miesiąca, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. 
Do niedzieli Miłosierdzia Bożego przygotowujemy się odmawiając codziennie nowennę Kolonkę i Litanie do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 

W niedzielę Miłosierdzia Bożego dodatkowa Masza Św. o godzinie 16.00 dla FZŚ

5 Ze względy na wprowadzone obostrzenia sanitarne i w trosce o nasze życie i zdrowie prosimy o przestrzeganie podanych wymogów w naszym sanktuarium: maseczki, dystans, dezynfekcja. Przypominamy i zachęcamy wiernych że wobec postawionych limitów uczestników zgromadzeń liturgicznych do uczestnictwa w celebracjach na placu przed kościołem lub łączyć się duchowo poprzez modlitwę domową i transmisję medialną. Prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do stawianych wymogów.

 

Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj 
ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy. 

„ALLELUJA – Jezus żyje”.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK