Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

18.04.2021

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

18 kwietnia 2021 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Biblijna która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Prośmy Pana Jezusa, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

3. We wtorek, zapraszamy na drugi wtorek  nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Modlitwy nowennowe  bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, jednakże bez procesji eucharystycznych. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego. 

4. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi brat Jerzy, który na co dzień pracuje w naszym Liceum Franciszkańskim. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.

5.W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczniemy Tydzień Modlitw w Intencji Powołań. W naszej parafii będziemy gościć współbraci z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Krakowa. Rektor będzie głosił kazania, natomiast klerycy po Mszach św. będą rozprowadzać swoje seminaryjno – powołaniowe czasopismo FBI /Franciszkański Biuletyn Informacyjny/. Wspólnie będziemy prosić Boga o nowe powołania do służby w Kościele i naszym franciszkańskim zakonie.

6. Z powodu przydłużających się obostrzeń związanych z pandemią termin Pierwszej Komunii w naszej parafii został przesunięty na sobotę 22 maja.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK