Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

25.04.2021

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

25 kwietnia 2021 r.

 

1. Czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. W naszej Ojczyźnie rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.

W naszej parafii gościmy dziś współbraci z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Krakowa. Rektorowi o. Norbertowi serdecznie dziękujemy za  wygłoszone Słowo Boże. Po każdej Mszy św. klerycy rozprowadzają swoje seminaryjno – powołaniowe czasopismo FBI /Franciszkański Biuletyn Informacyjny/, jest też możliwość złożenia ofiary na cele naszego Seminarium. Wspólnie  prośmy Boga o nowe powołania do służby w Kościele i naszym franciszkańskim zakonie.

2. We wtorek, zapraszamy na trzeci wtorek  nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Modlitwy nowennowe  bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, jednakże bez procesji eucharystycznych. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego. 

3.W czwartek patronuje nam św. Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

4. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku z racji nowenny do św. Antoniego.

Podtrzymując piękną tradycję maryjną odmawiajmy modlitwy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii; majówki przy figurach Matki Bożej na Os. Kościuszki o godz. 19.30, na Os. Bogucice przy ul. Dębowej o godz. 19.00, a także na ul. Wygoda o godz. 19.30.

5. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej, w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz w  intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.5. Parafia w Raciborsku w pierwszą sobotę miesiąca zaprasza na nocne czuwanie w intencji Ojczyzny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. 

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. w intencji  FZŚ i za misje franciszkańskie.

7. Ogłoszenie spoza parafii: Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabory wniosków o dofinansowanie następujących przedsięwzięć:
• Podniesienie poziomu estetyki przestrzeni publicznej;
• Wspieranie samoorganizowania się społeczności lokalnych oraz kreowanie lokalnych liderów na obszarach wiejskich;
• Podnoszenie poziomu edukacji obywatelskiej.
Termin naborów 12-27 kwietnia 2021. Więcej informacji na stronie Lokalnej Grupy Działania Powiatu Wielickiego, www.lgdpowiatwielicki.pl , lub pod numerem telefonu 12 288 00 95.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK