Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

02.05.2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

2 maja 2021 r.

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium będą odprawiane codziennieo godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku. W tym dniu nabożeństwo majowe połączone nowenną do św. Antoniego po Mszy św. Majówki przy figurach Matki Bożej na Os. Kościuszki o godz. 19.00, na Os. Bogucice przy ul. Dębowej o godz. 19.00, a także na ul. Wygoda o godz. 19.30

2. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Jutro, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte w porządku niedzielnym.

4. We wtorek, zapraszamy na czwarty wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią Loretańską, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów. W tym dniu patronuje św. Florian, patron strażaków.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca W piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego

6. W czwartek obchodzimy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w sobotę 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej

7. Od dzisiejszej niedzieli do ostatniej niedzieli sierpnia zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym.

8. W dniach od 12 do 20 lipca br. organizowana jest przez Sekretariat Ewangelizacji pielgrzymka do Medjugorie. Zapisy przez stronie internetowej Sekretariatu Ewangelizacji https://www.culmenetfons.pl

9. Pragniemy też was poinformować, że wróciła do prezbiterium po renowacji konserwatorskiej ambonka i ołtarz posoborowy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i składane ofiary również za te, przesyłane na konto parafialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK