Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

09.05.2021

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

09 maja 2021 r.

 

1.Trwa maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium  odprawiane są codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku. W tym dniu nabożeństwo majowe połączone nowenną do św. Antoniego  po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy też do uczestnictwa w majówkach przy figurach Matki Bożej na terenie parafii.

2. Najbliższe trzy dni, to tzw. dni krzyżowe, czas modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

3. We wtorek, zapraszamy na piąty wtorek  nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią Loretańską, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i relikwiami  św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę  z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.

3. W środę o godz. 18.00 Mszę św. połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe odprawi o. Pacyfik.

4. W czwartek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską i rozpoczęcie nabożeństw fatimskich, które będą trwały do 13 października. Po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny, a po nim procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

5. W tym dniu o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji o łaski przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o jego rychłą beatyfikację. Prośby można składać w kaplicy przy zakrystii, przed cudownym Krzyżem Pana Jezusa Miłosiernego, oraz na stronie internetowej. 

6. W piątek przypada święto świętego Macieja Apostoła. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 

7. Również w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

8.W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

9. Od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli sierpnia zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i składane ofiary również za te, przesyłane na konto parafialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK