Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

16.05.2021

Wniebowstąpienie Pańskie 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie

16 maja 2021 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Dziś godz. 15.00  Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

3. Trwa maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa do naszego sanktuarium lub przy figurach na terenie parafii.

4. We wtorek, przypada szósty wtorek  nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią Loretańską, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i relikwiami  św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę  z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów. Osoby, które chciałyby włączyć się do orszaku procesyjnego zapraszamy do zgłoszenia się do zakrystii. 

Będzie to dzień imienin o. Eryka. Pamiętajmy o Solenizancie w swoich modlitwach.

5. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

6. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. W najbliższą sobotę, 22 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

8. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, również w sobotę, odbędzie się czuwanie, które rozpoczniemy o godz. 21.00  Apelem Jasnogórskim. W programie czuwania, Różaniec Maryjny, konferencja o Duchu Świętym, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o wylanie Ducha Świętego, agapa.

9. Od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli sierpnia zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK