Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

23.05.2021

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

23 maja 2021

1. Przeżywamy niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek –  Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00. To dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

3.We wtorek, o godz. 18.00, przypada siódmy dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.

4. W środę 26 maja – Dzień Matki. Naszą modlitwą i wdzięcznością otaczamy wszystkie Mamy żyjące i zmarłe.

5. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

6. Również w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

7. W tym tygodniu patronują nam: w środę św. Filip Nereusz; w sobotę św. Urszula Ledóchowska

8. W przyszłą niedzielą uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

9. W dniu wczorajszym przeżywaliśmy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W Białym Tygodniu zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na nabożeństwo majowe  i Mszę Świętą o godzinie 17.30. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci pierwszo-komunijnych za dar ołtarza tj. odnowienie lichtarzy w ołtarzu głównym. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzieci do pierwszej Komunii świętej, szczególnie o. Mariuszowi i Pani Beacie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK