Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

11.07.2021

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lipca 2021 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali: 

• w poniedziałek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; 

• we wtorek wspomnienie św. świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

• w czwartek Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

• w piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel;

2. We wtorek, 13 lipca przypada kolejne nabożeństwo fatimskie. Przed Mszy św. o godz. 17.30 będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny, a po nim procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

3. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

4. W związku z okresem wakacji i urlopów przypominamy o chrześcijańskim obowiązku codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy Świętej.

5.   Wobec bliskich już uroczystości beatyfikacyjnych Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczynamy dzisiaj nowennę przed tym wydarzeniem. Na każdy dzień będzie przeznaczona modlitwa oraz słowo Boże Księdza Prymasa, które chciejmy rozważyć podczas wieczornej Mszy św.

6. W ostatnim tygodniu zostały wyremontowane dwa wejścia do kruchty naszego kościoła. Rozpoczęliśmy też prace badawcze prowadzące do osuszenia zawilgoconej północnej ściany  kościoła. Po renowacji wróciła również figura św. Józefa. W roku, w którym patronuje św. Józef prośmy przez Jego pośrednictwo za nasze rodziny, młodzież, dzieci aby były blisko Jezusa.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK