Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

01.01.2022

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 STYCZNIA 2022

 

Drodzy parafianie, dobroczyńcy, goście! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2022, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Życzymy Bożego Nowego Roku!

1. Nowy rok Pański rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za Jej wstawiennictwem pragniemy prosić Boga o opiekę, pokój i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać dzisiaj odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca.

2. W jutrzejszą niedzielę 2 stycznia z racji 83 rocznica śmierci Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby o godz. 10.30 odprawimy uroczystą Mszę św. prosząc o jego rychłą beatyfikację. 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.15 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego.

4. W czwartek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który powędruje ulicami Wieliczki w tym dniu, by dotrzeć do stajenki przy Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” i oddać pokłon Małemu Jezusowi. Z naszego klasztoru po Mszy Św. o godz. 12.00 wyruszy Orszak Króla Melchiora w barwach zielonych. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

5. W  niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele św. Klemensa odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru Camerata. 

6. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą odbędzie się w podobnie jak w roku ubiegłym. Od 3 stycznia będziemy zapraszać mieszkańców z poszczególnych ulic do naszego kościoła na  Mszę św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w ich intencji. Na Mszę św. przynosimy wodę do poświęcenia, którą po powrocie poświęcicie wasze domy i mieszkania. Będzie też możliwość złożenia ofiary na potrzeby kościoła.

Jeszcze dziś i jutro jest też możliwość zaproszenia kapłana z kolędę do domu. Kartki do zgłoszenia są wyłożone na ołtarzach bocznych. 

W najbliższym tygodniu zapraszamy do kościoła na godz. 18.00 parafian z następujących ulic. Kolędę na zaproszenie rozpoczynamy o godz. 16.00.

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 2022

 

Poniedziałek – 03 stycznia

ulice: Brata Alojzego Kosiby, Piłsudskiego, Narutowicza, Żwirki i Wigury i Krakowska

 

Wtorek  – 04 stycznia 

ulice: Wygoda, Spadowa, Czarnochowska, Orzechowa i Jaworowa

 

Środa – 05 stycznia

ulice: Dębowa, Pasternik, Klonowa

 

Piątek – 07 stycznia

ulice: Widok, Szkolna, Bogucka, Mickiewicza i Królowej Jadwigi

 

Sobota – 08 stycznia

ulice: Reformacka (bez tzw. Mardimexu) i Łąkowa 

 

Poniedziałek – 10 stycznia

ulice: Siemiradzkiego i Konopnickiej

 

Wtorek – 11 stycznia

ulice: Kraszewskiego, Brodzińskiego i Prusa

 

Środa – 12 stycznia

Żeromskiego, Dębowskiego, Kubusia Puchatka i Osiedle Przyszłość

 

Czwartek – 13 stycznia

ulice: Winnicka, Topolowa, Długa, Za Torem, Źródlana i Przesmyk

 

Piątek – 14 stycznia

Osiedle Mardimex przy ul. Reformackiej, Kaskadowa

 

Sobota – 15 stycznia

ulica Zbożowa

 

Poniedziałek – 17 stycznia

Osiedle Kościuszki – Blok Nr 1, 2 i 3

 

Wtorek – 18 stycznia

Osiedle Kościuszki – Blok Nr 4, 5, 6 i 7

 

Serdecznie dziękujemy za ofiary jakie złożyliście w ubiegłym roku na tacę oraz za te, które wpłynęły na  konto klasztorne. Pragniemy poinformować że ze złożonych ofiar prowadzony jest remont Salek Br. Alojzego. Osiągnięty jest stan surowy, zakupiona została blacha miedziana na pokrycie budynku. Odnowiliśmy dwa wejścia do kościoła z piaskowca oraz trwają prace przy osuszeniu zawilgoconej północnej ścianie kościoła. Na dzień dzisiejszy został złożony program prac renowacyjnych do Wojewódzkiego Konserwatora Zbytków. Zostało odnowionych 5 zabytkowych kielichów i 1 puszka, figury św. Józefa i Dzieciątka Jezus. Z daru ołtarza od rodziców dzieci I Komunijnych  zostały odnowione lichtarze w ołtarzu głównym kościoła, licharz pod paschał i świecę roratnią, żyrandol pod chórem. Prowadzone też były bieżące prace remontowe w klasztorze. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK