Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

16.01.2022

II NZ 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16 stycznia 2022 r.

Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę w naszym sanktuarium „Dzień Ziemi Świętej”. Gościmy o. Nikodem Gdyka – Komisarz Ziemi Świętej który głosi okolicznościowe kazanie i przed kościołem, będzie można nabyć publikacje o Ziemi Świętej i dewocjonalia. Jest to cegiełka na budowę polskiej kaplicy Świętego Józefa na Polu Pasterzy – jako votum i dar naszego narodu! Z okazji Dnia Ziemi Świętej przed kościołem będą zbierane dobrowolne ofiary na pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie 

2. Rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

3. Jutro będziemy przeżywać w Kościele  w Polsce X. XV Dzień Judaizmu a od wtorku do 25 stycznia Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości 

5. W tym tygodniu patronują nam: w środę św. Józef Sebastian Pelczar, biskup; w piątek św. Agnieszka, dziewica i męczennica.

6. Trwają Msze św. kolędowe. Na Mszę św. przynosimy wodę do poświęcenia, którą po powrocie poświęcicie wasze domy i mieszkania. W tym dniu od godz. 16.00 kapłani udają się na kolędę na zaproszenia na wyznaczone ulice.  Będzie też możliwość złożenia ofiary, które przeznaczamy na remont salek Br. Alojzego.  Na Msze św. o godz. 18.00 z racji kolędy w tym tygodniu zapraszamy:

Poniedziałek 17 stycznia

Osiedle Kościuszki – Blok Nr 1, 2 i 3

Wtorek 18 stycznia  

Osiedle Kościuszki – Blok Nr 4, 5, 6 i 7

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i składane ofiary również za te, przesyłane na konto parafialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK