Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

23.01.2022

III NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

23 stycznia 2022 r.

1.Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego pod hasłem: „ Błogosławieni, którzy słuchają słowa Bożego”/Łk  11,28 b/.  Wsłuchujmy się uważnie w  słowo Chrystus, abyśmy potem mogli iść i żyć tym słowem na co dzień.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

-  w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego;

– we wtorek święto nawrócenia św. Pawła, apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan;

- w środę wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa,;
– w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; 

3. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej. Zakończenie adoracji o godz. 21.00 błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.W naszych modlitwach prośmy o ustanie epidemii oraz o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie.

4. Są jeszcze do nabycia w zakrystii kalendarze franciszkańskie. Zostały one wydane  w związku z jubileuszem naszej Prowincji zakonnej. Jest tam umieszczone również nasze sanktuarium oraz wiele informacji. 

5. We wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską naszej parafii. Dziękujemy serdecznie za wspólnotę modlitwy naszym Parafianom podczas Mszy św. kolędowych oraz za nieliczne zaproszenia do Waszych domów. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy każdego dnia Waszym Rodzinom. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wyrażają duchową łączność ze swoja parafią i z naszym klasztorem franciszkańskim. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości oraz za złożone ofiary które przeznaczamy na ukończenie budowy salek Br. Alojzego..

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK