Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

30.01.2022

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

30 STYCZNIA 2022 r.

1. Jutro, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; w czwartek, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja i poświęcenie jabłek; w sobotę,  wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Ku jej czci poświęcimy chleb, sól i wodę.

2. W środę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte z błogosławieniem gromnic o godz. 7.00, 8.00, 10.30, 16.00 i 18.00. Z ustanowienia św. Jana Pawła II, jest to 26 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. 

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 6.30 Droga Krzyżowa. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych. Po południu od godz. 17.15 okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej.

4. Serdecznie zapraszamy małżonków na wspólną modlitwę w niedzielę 6 lutego. Naszą modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, po której nastąpi Adoracja  Najświętszego Sakramentu wraz z błogosławieństwem małżeństw.

5. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sióstr i Braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. 

6.Są jeszcze do nabycia w zakrystii świece z Ziemi Świętej oraz kalendarze franciszkańskie. Zostały one wydane  w związku z jubileuszem naszej Prowincji zakonnej. Kalendarz prezentuje niektóre nasze klasztory. Jest tam umieszczone również nasze sanktuarium oraz wiele informacji. 

Dziękujemy za wszelką pomoc oraz dobro duchowe i materialne.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK