Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

06.02.2022

V NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

06 LUTEGO  2022

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali: jutro, wspomnienie św. Kolety, dziewicy; w czwartek, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, siostry św. Benedykta.

2. W piątek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym sanktuarium Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będziemy sprawowali o godz. 10.00. Pół godziny wcześniej będzie odprawiona Droga Krzyżowa i będzie okazja do spowiedzi. Postarajmy się o tej Mszy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła. 

3. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o jego rychłą beatyfikację.

4. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej
i trwają do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.

5. Ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowe prowadzone przy salkach Br. Alojzego Kosiby. Do końca miesiąca zakończą się prace dekarskie i zostanie położony dach z blachy miedzianej. W minionym miesiącu zostały wymienione źródła światła oświetlające cudowny obraz MBŁ. W ubiegłym tygodniu zepsuł się monitor wyświetlający teksty pieśni w kościele w najbliższym tygodniu zostanie zakupiony nowy ekran 50 calowy.

6. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje dla kobiet na Zamku Królewskim 
w Niepołomicach w dniach 18 – 20 lutego. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. 

7. Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza w lutym nabory wniosków na dofinansowanie w ramach PROW 2014-2020. Treści ogłoszeń
i dokumenty niezbędne do złożenia są dostępne na stronie internetowej www. Lgdpowiatwielicki.eu i w biurze LGD Powiatu Wielickiego w Wieliczce  ul. Henryka Sienkiewicza 2.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i składane ofiary. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK