Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

20.02.2022

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

20  lutego  2022 r.

1.Przeżywamy w naszej parafii czas peregrynacji figury M.B. Anielskiej z racji 400-lecia istnienia naszej Prowincji Zakonnej. Dziękujemy o. Łukaszowi Buksa za głoszone dzisiaj Słowo Boże. Podczas peregrynacji Figury Matki Bożej przed kościołem można nabyć książki i albumy, różańce z Ziemi Świętej oraz inne dewocjonalia z Betlejem. Szczególnie polecamy wielkanocne świece, baranki i pisanki z pszczelego wosku oraz lampiony, które mogą być wykorzystane na procesje fatimskie. Przez cały tydzień o godz. 17.15 Koronka da siedmiu radości Najświętszej Maryi Panny.

2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.  W środę wspominamy w liturgii św. Polikarpa, ucznia św. Jana, biskupa Smyrny, męczennika za wiarę.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK