Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

13.03.2022

II NIEDZIELA Wielkiego Postu 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA Wielkiego Postu

13 marca 2022 r.

1. Dzisiaj, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne połączone z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Rekolekcje prowadzi Ks. Jan Juszko ze zgromadzenia Księży Michalitów. Ksiądz Rekolekcjonista pracuje na Białorusi. Program rekolekcji:

Cały Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebooku. Zaplanujmy najbliższe dni, aby móc wziąć udział w ćwiczeniach wielkopostnych. 

Ofiary składane na tacę we wtorek i środę są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie zgromadzenia Księży Michalitów: szkoły, oratoria, praca misyjna i wydawnicza, budowa sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Mińsku na Białorusi.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą „Ad Gentes”. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej oraz tych, którzy Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby misji.

3. W czasie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium na nabożeństwa pasyjne:

  • W dni powszednie o godz. 6.30, Droga Krzyżowa.
  • W niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.
  • W piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”.

O godz. 8.00 Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Ofiary zbierane podczas Gorzkich  Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

4. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. 

5. W następną niedzielę 20 marca o godz. 15.00 Msza św. grupy Królowej Pokoju  o pokój w naszych sercach, rodzinie Ojczyźnie i świecie. O godz. 18.00 Eucharystia i po niej adoracja Najświętszego sakramentu z błogosławieństwem relikwiami Krzyża Świętego- zapraszają Wojownicy Maryi.

6. Ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowe prowadzone przy salkach Br. Alojzego Kosiby. Zakończyły się prace dekarskie i planujemy wykonanie instalacji elektrycznej, kanalizacji i wentylacji.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru  życzymy obfitości łask Bożych, w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK