Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

03.04.2022

V NIEDZIELA Wielkiego Postu 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 kwietnia 2022 r.

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych. Zachęcamy również, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkanocnej. Ze spowiedzi możemy skorzystać codziennie pół godziny przed każdą Mszą św

2.W środę Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie odprawi o. Pacyfik.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Uroczyste poświęcenie palma na Mszy św. o godz. 12.00. W tym dniu przejdzie pokutna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta Wieliczki. Rozpocznie się o godz. 19:00 przy naszym kościele i pójdziemy ulicami: Brata Alojzego Kosiby, Mickiewicza, Powstania Warszawskiego, Sikorskiego, Rynkiem Górnym, Batorego, Limanowskiego, św. Sebastiana, Wysockiego pod kościół św. Sebastiana. Zakończenie uroczystości przewidujemy przy pomniku ok. godz. 21:30.

4. W Wielki Poniedziałek, 11 kwietnia, kapłani udadzą się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. przedświąteczną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

5. Warsztaty palmowe pod kierunkiem twórcy ludowego odbędą się w sobotę 9 kwietnia o godz. 16.00 w auli św. Jana Pawła II. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Szczegóły w gablocie przed kościołem

6. Schola św. Franciszka zaprasza dzieci od lat 5 do wspólnego śpiewania. Spotkanie informacyjne w niedzielę 10 kwietnia o godz. 10.30 w salce Aniołeczek.

7.Serdecznie zapraszamy na kiermasz książek który ma miejsce jeszcze dziś w Auli św. Jana Pawła II, po każdej Mszy świętej

8. Ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na kontynuację prac budowlanych prowadzonych przy salkach Br. Alojzego Kosiby.

9. W ubiegłą niedzielę FZŚ zebrał 4.402 zł. Za zebraną kwotę zakupiono bony żywnościowe, dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Za wszelkie ofiary wielkopostnej jałmużny składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowanie składamy Pani Urszuli i Wojciechowi Śliwom z Firmy PALEO za wsparcie tej szlachetnej akcji.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK