Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

01.12.2019

Ogłoszenia na I NA 2019

OGŁOSZENIA
I NIEDZIELA ADWENTU
01 grudnia 2019

1. Rozpoczynamy Adwent, który jest duchowym czasem przygotowania na przyjście Chrystusa – Zbawiciela Świata. Wzorem i przykładem adwentowego oczekiwania jest Maryja Niepokalanie Poczęta, której Uroczystość przypada w niedzielę, 8 grudnia. Do powyższej Uroczystości przygotowujemy się odmawiając codziennie nowennę po Mszy św. wieczornej.

2. Bardzo gorąco zapraszamy dzieci z lampionami, ministrantów, lektorów, młodzież do bierzmowania oraz wszystkich wiernych, do udziału w Mszach św. roratnich, które rozpoczynamy jutro o godz. 6.45.

3. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej i trwają do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.

4. W środę, 4 grudnia, obchodzimy wspomnienie św. Barbary, patronki górników. W naszych modlitwach zawierzajmy wszystkich górników oraz pracowników Kopalni Soli w Wieliczce.

5. Również w środę zostanie odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja w auli św. Jana Pawła II.

6. W pierwszą środę miesiąca, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych. 

7. W najbliższy piątek, 6 grudnia, obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry. Sławę i cześć zyskał dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

8. Z racji wspomnienia świętego Mikołaja, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, zaprasza dzieci z rodzicami na spotkanie ze św. Mikołajem, w sobotę, 7 grudnia o godz. 16.00, w Auli św. Jana Pawła II. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i w gablocie parafialnej. 

9. W tym tygodniu w pierwszy piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18.00 Msza św. dla nich oraz w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. W tym dniu modlimy się również w intencji misji franciszkańskich. 

10. W okresie ferii zimowych Zapraszamy na rekolekcje „RekoSKI”. Jest to propozycja dla młodzieży i rodzin, którzy chcą połączyć czas spędzony na narciarskim stoku z prowadzeniem duchowym. Informacje o terminach i zapisach można znaleźć na plakatach, stronie braciamniejsi.pl – w zakładce młodzież lub u o. Mariusza Żychowicza.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Koła Pszczelarskiego w Wieliczce oraz w intencji rodzin pszczelarzy. Z tej okazji będziemy mogli zaopatrzyć się w produkty pszczelarskie. 

12. Również w przyszłą niedzielę, 08 grudnia br. przed kościołem, FZŚ będzie zbierał ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji i solidarność z potrzebującymi.

13. Rodzice, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce serdecznie zapraszają na Dwójkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 8 grudnia w godzinach od 10.00 do 14.00 w sali gimnastycznej szkoły. W programie między innymi: występy artystyczne uczniów, kolędowanie, kiermasz stroików i ozdób świątecznych.

14. W zakrystii i kruchcie kościoła, można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

15. Parafia Najświętszej Maryi Panny w Raciborsku, zaprasza na całonocne czuwanie z modlitwą różańcową w intencji kapłanów. Czuwanie rozpocznie się Mszą świętą 7 grudnia o godz. 18.00.

16. Fundacja „Małych Stópek” organizuje zbiórkę „Paczuszka dla Maluszka”. Przez cały grudzień pod choinką, przy ołtarzu św. Antoniego, będzie można składać artykuły dla potrzebujących maluchów z Domu Samotnej Matki. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Z przekazanych artykułów wolontariusze przygotują świąteczne paczuszki, które na święta zostaną przekazane dzieciom, do najbliższego Domu Samotnej Matki. Na pamiątkę za przekazany dar, będziemy mogli wziąć bombkę z ustawionej choinki.

Niech Matka Boża Łaskawa wyprasza Wam potrzebne łaski a Jezus Chrystus błogosławi Waszym Rodzinom

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK