Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

28.05.2022

Wniebowstąpienie Pańskie 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie

28 maja 2022 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się 
w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać
 w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy podczas nabożeństwa o godz. 17.30.
3. Jutro po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z oprawą muzyczną, zakończona Apelem o godz. 21.00.
4. We wtorek, przypada ósmy wtorek  nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią Loretańską, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i relikwiami  św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów. W tym dniu przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 z wyjątkiem wtorku, gdy nabożeństwo jest po Mszy św. o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. 
7. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzina Święta, prowadzona przez Wojowników Maryi od godz. 23.00 do północy. W piątek o godz. 6.30 Droga Krzyżowa. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych. Po południu od godz. 17.15 okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb 
i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej. 
8. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK