Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

05.06.2022

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

05 maja 2022

1. Przeżywamy niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

2. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek –  Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00. 
3. We wtorek, o godz. 18.00, przypada dziewiąty wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.

4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. W tym dniu młodzież z naszej parafii o godz. 18.00 przystąpi do sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodzin w środę od godz. 17.15. Otoczmy naszą młodzież modlitwą.

5. Serdecznie zapraszamy do uczczenia Niepokalanego Serca Maryi w piątek. O godz. 18.00 Eucharystia a po niej konferencja ks. Krzysztofa Czapli, Dyrektora Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach oraz adoracja.

6. Już dziś zapraszamy na piknik do ogrodu klasztoru w niedzielę 26 czerwca. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.30. W programie gry, zabawy, muzyka na żywo, konkursy z nagrodami.

7. Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w naszym sanktuarium  odprawiane są codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku. W tym dniu nabożeństwo majowe połączone nowenną do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym sanktuarium szczególnie na renowację ławek w prezbiterium kościoła. 

9. W przyszłą niedzielą uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK