Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

12.06.2022

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

12 czerwca 2022 r.

 

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary. 
 Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. 
2. Jutro, 13 czerwca, przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godz. 7.00, 8.00  i suma o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy asystę z feretronami, ministrantów oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Poświęcenie lilii i chleba św. Antoniego, na każdej Mszy św. W tym dniu przypada drugi dzień fatimski. Różaniec fatimski rozpoczniemy o godz. 17.30. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej będzie połączona z procesją Eucharystyczną, nabożeństwem czerwcowym i błogosławieństwem dzieci, na  Mszy św. o godz. 18.00.
3. W czwartek  16 czerwca  obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00,13.30 i 18.00. Ze względu na procesję, nie będzie Mszy świętej o godz.  12.00 i 20.00. W tym roku wspólna procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy dla mieszkańców naszego miasta i okolic rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 10.00. Ołtarze przygotowują FZŚ oraz Bractwo Straży Honorowej NSPJ. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych. Prosimy o przygotowanie sztandarów, chorągwi i feretronów. Przygotujmy ołtarze i udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, na Jego błogosławieństwo. Straż Miejska i Policja zwraca się z prośbą o nieparkowanie aut na ulicach, gdzie będzie przechodzić procesja. 
4. Tradycyjny koncert Solne Uwielbienie w Boże Ciało odbędzie się 16 czerwca o godz. 19:00 na Rynku Górnym Wieliczce. Będziemy się modlić o pokój, a hasłem modlitwy będą słowa: Pokój nam daj. Serdecznie zapraszamy. 
5. Przez Oktawę Bożego Ciała o godz. 17.30 w naszym sanktuarium będą odbywały się procesje Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym. 
6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, jako dziękczynienie Bogu za 22 lata istnienia Wspólnoty Królowej Pokoju. Dalsza część uroczystości w auli św. Jana Pawła II.

7. Już dziś zapraszamy na Festyn Franciszkański w ogrodach klasztoru w niedzielę 26 czerwca. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.30. W programie gry, zabawy, muzyka na żywo, konkursy z nagrodami.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK