Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

19.06.2022

XII Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

20 czerwca 2022 r.

 

1. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe i procesja Eucharystyczna o godz. 17.30. 

2. Dzisiaj, po południu o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, jako dziękczynienie Bogu za 22 lata istnienia Wspólnoty Królowej Pokoju. Dalsza część uroczystości w auli św. Jana Pawła II.

3. Również dzisiaj wyruszyła z naszego klasztoru pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Módlmy się w intencji pielgrzymów o potrzebne łaski w pielgrzymowaniu do Matki Bożej Kalwaryjskiej.

4. We wtorek 21 czerwca przypada 144 rocznica wstąpienia do zakonu Czcigodnego Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.

5. W czwartek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. W czwartek, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W tym dniu, zapraszamy Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego i SMS, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ich rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, a także pracowników miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w czwartek o godz. 17.00. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w najbliższym tygodniu, rano lub wieczorem przed każdą Mszą świętą.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy w tym dniu do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Procesja Eucharystyczna i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, na zakończenie którego dokonamy aktu zawierzenia NSPJ. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

8. W sobotę naszą modlitwę będziemy ofiarować przez Niepokalane Serce NMP.

9. Zapraszamy na Festyn Franciszkański w ogrodach klasztoru w przyszłą niedzielę 26 czerwca. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.30. W programie gry, zabawy, muzyka na żywo, konkursy z nagrodami. Z tej racji Msza Św. o godzinie 20.00 zostanie odprawiona w kościele.

10. Co roku w naszej świątyni gościliśmy kapłana, który wygłaszał okolicznościową homilię i zbierał ofiary na budowę nowego kościoła w naszej archidiecezji. Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał zarządzenie, w którym każda parafia ma przekazać fundusze na budowę nowych kościołów w Archidiecezji Krakowskiej. 

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel. 

11. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka oraz organizatorów zapraszamy wszystkich parafian oraz sympatyków naszego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Wielicki Dzień Sportu, który będzie miał miejsce przy Szkole Mistrzostwa Sportowego (Wielicka Arena Lekkoatletyczna, ul. Bogucka 2. W programie przewidziano moc zabaw i atrakcji dla wszystkich zainteresowanych, od najmłodszych lat aż po wiek senioralny! Rozpoczęcie dziś, tj. 19 czerwca 2022 r., w samo południe, przewidywany koniec ok. 18:00. Serdecznie zapraszamy!

12. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „Staś”.

Wszystkim Parafianom Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani naszej Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK