Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

26.06.2022

XIII Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2022 r.

 

1. Co roku w naszej świątyni gościliśmy kapłana, który wygłaszał okolicznościową homilię i zbierał ofiary na budowę nowego kościoła w naszej archidiecezji. Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał zarządzenie, w którym każda parafia ma przekazać fundusze na budowę nowych kościołów w Archidiecezji Krakowskiej. 

W dzisiaj po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel. 

2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Festyn Franciszkański w ogrodach klasztoru. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.30. W programie gry, zabawy, muzyka na żywo, konkursy z nagrodami. Z tej racji Msza Św. o godzinie 20.00 zostanie odprawiona w kościele.

3. W Środę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca. W piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego.

W sobotę o godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej, w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz w  intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Za tydzień o godz. 16.00 Msza św. w intencji FZŚ i za misje franciszkańskie.

6. Biuro Radia Maryja przy naszym Sanktuarium organizuje coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 10 lipca. Zapisy w Biurze Radia Maryja.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK