Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

10.07.2022

XV Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10 lipca 2022 r.

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.  

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali: 

• w poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy;

• we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; 

• w środę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

• w piątek Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

• w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel;

3. W środę, 13 lipca, przypada kolejne nabożeństwo fatimskie. Przed Mszy św. o godz. 17.30 będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny, a po Mszy św., procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 4. W czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. o łaski przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o jego rychłą beatyfikację. Prośby można składać w kaplicy przy zakrystii, przed cudownym Krzyżem Pana Jezusa Miłosiernego, oraz na stronie internetowej. 

5. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK