Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

17.07.2022

XVI Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 lipca 2022 r.

1.  Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze. 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali: 

• w poniedziałek, wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;; 

• w czwartek, wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła;

• w piątek, Święto św. Marii Magdaleny;

• w sobotę, Święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy;

3.  W związku z okresem wakacji i urlopów przypominamy o chrześcijańskim obowiązku codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy Świętej.

4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcić nasze pojazdy. Ofiary składane przy tej okazji będziemy mogli przeznaczyć na Ogólnopolską Akcję „Św. Krzysztof” – wspierając w ten sposób misjonarzy. Rozpocznie się również Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

5. W związku z imprezami, które odbywać się będą z okazji Dni Św. Kingi, Msza św. o godz. 20.00 w przyszłą niedzielę będzie odprawiona w kościele.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła  i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK