Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

04.09.2022

XXIII Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

4 września 2022 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

• w czwartek święto Nawiedzenia NMP.  W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecajmy Bożej opatrzności, za przyczyną Matki Bożej, przyszłoroczne plony.

• w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce.

2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. O godz. 16.00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Od dzisiejszej niedzieli nie ma już Mszy św. o godz. 20.00 
w Porcjunkuli.

3. W czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. o łaski przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o jego rychłą beatyfikację. Prośby można składać w kaplicy przy zakrystii, przed cudownym Krzyżem Pana Jezusa Miłosiernego, oraz na stronie internetowej. 

4. W przyszłą niedzielę  Mszę św. o godz. 12.00 odprawi o. Metody Tomasz Bujakowski, który przeżywa w tym roku 25 rocznicę święceń kapłańskich
 a obecnie pracuje w Australii. Po Mszy św. odbędzie spotkanie w auli św. Jana Pawła II na którym o. Tomasz podzieli się swoimi wrażeniami z pracy duszpasterskiej na dalekim  kontynencie Australii.

5. Taca  z następnej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Za Waszą dobroć, wyrozumiałość i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. 

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK