Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

25.09.2022

XXVI Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

• w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana.

Swoje imieniny będzie obchodził o. gwardian Damian. Pamiętajmy o Solenizancie w modlitwach;

• we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

• we środę wspomnienie św. Wacława;

• w czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

• w piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

• w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

2. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Franciszka. Modlitwy nowennowe odmawiamy podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

3. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

4. Październik, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które będą odprawiane codziennie od soboty, o godz. 17.30. Za odmówienie części różańca, można uzyskać odpust zupełny. We wtorki na różaniec zapraszamy wszystkie dzieci, przygotowujące się do I Komunii św. a w środę młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Tym, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny. O godz. 12.00 Msza św. w int. próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej, w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

Parafia w Raciborsku zaprasza w sobotę 1 października na różańcowe czuwanie nocne. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. w intencji FZŚ oraz misji franciszkańskich.

7. Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na jesienną pielgrzymkę do Pilicy – do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej, Opiekunki Rodzin oraz Miechowa – Sanktuarium Grobu Bożego, która odbędzie się 8 października 2022 r. Dokładniejszej informacje oraz zapisy u o. Eryka lub w zakrystii kościoła.

8. W związku z organizacją w dniu 30 września w godzinach od 17.00 do 19.30 wyścigu rowerowego, gmina Wieliczka informuje, że trasa wyścigu będzie przebiegać ulicami: Aleja Solidarności, ul. Matejki, ul. Dębowskiego, ul. Powstania Warszawskiego, ul. Sikorskiego, ul. Seraf, Rynek Główny, ul. Szpitalna, ul. Czubinów. Powyższe ulice będą zamknięte.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK