Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

02.10.2022

XXVII Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
• w poniedziałek, 3 października, rodzina franciszkańska spotyka się w wigilię uroczystości św. Franciszka z Asyżu na nabożeństwie zwanym "Transitus". Upamiętnia ono śmierć Świętego, który zmarł w nocy 3 października 1226 r. przy kapliczce Porcjunkuli - kolebce Zakonu Franciszkańskiego. Z tej racji, po Mszy św. wieczornej, udamy się do kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie naszego klasztoru, aby tam w atmosferze ciszy i skupienia przeżyć pamiątkę błogosławionej śmierci św. Ojca Franciszka. W poniedziałek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
• we wtorek, Uroczystość Odpustową św. Ojca Franciszka, diakona, założyciela trzech zakonów. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i suma o godz. 18.00.
 O godz. 17.00 przy Porcjunkuli odbędzie się błogosławieństwo zwierząt. W tym dniu można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Z racji odpustu kancelaria parafialna nieczynna.
• w  środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy;
• w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej.  Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.  We wtorki na różaniec zapraszamy wszystkie dzieci, przygotowujące się do I Komunii św., a w środę młodzież, która przygotowuje się  do sakramentu bierzmowania.
4. W pierwszą środę miesiąca o godzinie 18.00 Msza św. zbiorowa za naszych drogich zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać do puszki przy ołtarzu św. Franciszka. 
5. W czwartek swoje imieniny będzie obchodził o. Artur. Pamiętajmy o Solenizancie w modlitwie.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy  czwartek i piątek miesiąca. W  czwartek od godz. 23.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, godzina święta, prowadzona przez Wojowników Maryi. W piątek kapłani od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po południu o godz. 17.30 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. 
7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym klasztorze i kościele. Po Mszy św. o godz. 10.30. spotkanie klas VII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
8. W kościele, wyłożone są kartki wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

Na rozpoczynający się tydzień wszystkim Przyjaciołom, Dobrodziejom, Parafianom i Sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha. Niech Święty Franciszek z Asyżu - Patron naszego Zakonu i naszej Parafii wyprasza Wam i Waszym Rodzinom potrzebne łaski w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK