Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

16.10.2022

XXIX Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

16 października 2022 r.

1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny. 
Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. 2.W dniu jutrzejszym wspominamy w liturgii św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek, święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia; w środę św. Piotra z Alkantary, współpatrona naszej Prowincji zakonnej; w czwartek, uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej archidiecezji; w piątek, bł Jakuba Strzemię; w sobotę św. Jana Pawła II, papieża. 3. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które odbywają się codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy. 
4. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. W kościele, wyłożone są karty wypominkowe, na które wpisujemy imiona naszych drogich zmarłych
 i składamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W ich intencji przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium będziemy się modlić: 

  • w każdy piątek listopada o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa;
  • codziennie o godz. 17.15 - czytanie imion zmarłych; 
  • o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa; 
  •  o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański, czyli przez 30 dni. 

5. Za tydzień będziemy przeżywać światowy Dzień Misyjny. W naszej parafii będziemy gościć Katarzynę Jawor, misjonarkę świecką, która podzieli się świadectwem o swojej pracy misyjnej. 
6. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz miesięcznik „Staś”. 

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom oraz Sympatykom naszego kościoła i klasztoru, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, Pani Łaskawej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK