Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

30.10.2022

XXXI Niedziela Zwykła 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ur. Poświęcenia Własnego Kościoła

30 października 2022 r.

1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. 
2.W poniedziałek o Mszy świętej wieczornej serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
3. We wtorek, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 13.30.  Główna Msza św. na cmentarzu za zmarłych, będzie odprawiana o godz. 12.00. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja żałobna z modlitwami za zmarłych. Dodatkowe Msze święte na cmentarzu o godz. 10.00 i 14.00. O 19.30 różaniec za zmarłych przed kaplicą. 
W gablocie umieszczone są informacje zarządu Cmentarza Komunalnego oraz ogłoszenia spoza parafii.
 4. 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych –  Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu będą sprawowane rano o godz. 7.00 i 8.00. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, a po niej procesja żałobna z modlitwami za zmarłych na placu przed kościołem.
5.W czwartek będziemy przeżywać wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego a w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza.
6. W tym tygodnie przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych. Po południu od godz. 17.15 okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza św. 
w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego oraz w intencji Ojca Świętego, Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam. W tym dniu modlimy się również w intencji misji franciszkańskich. 
W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 rozpoczniemy fatimski różaniec pokutny. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. 
7. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych drogich zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach bocznych. W ich intencji przez cały miesiąc listopad w naszym Sanktuarium będziemy się modlić: w każdy piątek listopada o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa; codziennie o godz. 17.15 - czytanie wypominek; o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa; i o godz. 18.00 - Msza św. sprawowana na sposób gregoriański, czyli przez 30 dni.
6. Od 2 listopada będziemy przyjmować intencje mszalne na 2023 rok.
7. Pani Katarzyna, misjonarka świecka, którą gościliśmy w zeszłą niedzielę bardzo dziękuje za Waszą otwartość, serdeczność i ofiarność. Zebrane ofiary są przeznaczone na zakup żywności dla misji w Peru, gdzie pracowała.
8. Pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy malowanie bocznego korytarza przylegającego do kościoła. Od czwartku po rannych Mszach będzie on zamknięty do zakończenia prac. Wejście do kościoła tylko przez drzwi główne. Za utrudnienia przepraszamy.

Przyjaciołom, dobrodziejom, parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej. Zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK