Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

20.11.2022

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 

 

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

• w poniedziałek, wspomnienie Ofiarowania NMP;

• we wtorek, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki Organistów i muzyki kościelnej;

• w środę, wspomnienie św. Salwatora Lilii, męczennika;

• w czwartek, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja , prezbitera i Towarzyszy;

• w sobotę, wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera; 

2. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata ostatnia niedziela roku kościelnego. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. 

Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele w dniu powszednie o godz. 6.45.

4. Za tydzień po każdej Mszy św. FZŚ będzie zbierał ofiary na pomoc świąteczną dla potrzebujących  rodzin z naszej parafii.

 5. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Wieliczki, informuje wiernych o wyniku 17 – tej kwesty na wielickim cmentarzu w dniu 1 listopada br. i jej przeznaczeniu. Szczegółowe informacje w gablocie.

6. Szczególną grupą, która wpływa na rozwój i pogłębienie życia religijnego parafii oraz na współpracę duchowieństwa i katolików świeckich jest Duszpasterska Rada Parafialna. Na stoliku pod chórem znajduje się puszka do której można składać kartki z kandydatami do Parafialnej Rady Parafialnej. Za tydzień spośród nich będzie wybór nowych członków. 

7.W zakrystii można odebrać rozpisane Msze św. gregoriańskie zamówione na 2023 rok. 

8. Przepraszamy za utrudnienia związane z wyłączeniem bocznego korytarza. Za tydzień będzie już czynne wejście od parkingu do kościoła przez korytarze klasztorne oraz będzie czynne wejście na korytarze od placu kościelnego.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.  Dziękujemy też za ofiary przekazywane na konto bankowe klasztoru oraz za jedną indywidualną ofiarę na remonty. 

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK