Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

11.12.2022

III Niedziela Adwentu 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

11 GRUDNIA 2022 r.

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

2. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

3. Msza Święta roratna w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 6.45. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

4. W środę wspominamy w liturgii św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. W piątek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odmawiać po różańcu.  

5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

6. W poniedziałek, 19 grudnia, kapłani udadzą się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. przedświąteczną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. W zakrystii  i przed kościołem można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom kalendarze Maryjne.

8. Przed kościołem odbywa się kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Rodziców działających przy Zespole Szkół im. Br. Alojzego Kosiby 
w Wieliczce, którego uczniami są dzieci i młodzież z niepełno sprawnościami intelektualnymi.  Zapraszamy do zakupu ciast i ozdób świątecznych wykonanych przez podopiecznych  szkoły i ich rodziców.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy też za jedną indywidualną ofiarę na remont salek Br. Alojzego Kosiby.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego Sanktuarium, życzymy wszelkich łask Bożych oraz spokojnego i dobrego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK