Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

1501.2023

II NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

ŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

15 stycznia 2023 r.

1. Rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

2. We wtorek będziemy przeżywać w Kościele w Polsce Dzień Judaizmu a od środy  Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 

3. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
5. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek święci Berard i współmęczennicy; we wtorek św. Antoni, opat; w czwartek św. Józef Sebastian Pelczar, biskup; w sobotę  św. Agnieszka, dziewica i męczennica.
6. W czwartek swoje imieniny będą obchodzić: o. Mariusz Tabor i o. Mariusz Żychowicz. Pamiętajmy o Solenizantach w modlitwie.

7. W kruchcie kościoła można nabyć kalendarz franciszkański w związku z jubileuszem naszej Prowincji zakonnej. Jest w nim umieszczony nasz klasztor oraz wiele informacji o innych klasztorach.

8. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą.  Kancelaria  parafialna podczas kolędy czynna we wtorki i czwartki od 9.00 do 10.00. Plan wizyty duszpasterskiej umieszczony jest w gablocie przed kościołem ale również na stronie internetowej parafii i facebooku. Ofiary zebrane podczas kolędy zostaną przeznaczone na ukończenie remontu salek br. Alojzego Kosiby. 

Plan kolędy:
 Poniedziałek – 16 stycznia, godz. 16.00
Ulice: Widok, Szkolna, Narutowicza, Piłsudskiego, Mickiewicza, Łąkowa
Wtorek – 17 stycznia, godz. 16.00
Ulice: Siemiradzkiego, Dębowskiego, Kubusia Puchatka, Bogucka 
Środa – 18 stycznia, godz. 16.00
Ulice: Krakowska i Kraszewskiego
Czwartek – 19 stycznia, godz. 16.00
Ulice: Os. Przyszłość, ul. Królowej Jadwigi i Żeromskiego
Piątek – 20 stycznia, godz. 16.00
Ulice: Pasternik, Kaskadowa
Sobota – 21 stycznia, godz. 14.00
Ulica Reformacka (tzw. Mardimex) od nr 13 do 113
Poniedziałek – 23 stycznia, godz. 16.00

Kolęda dodatkowa dla tych którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Adresy zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i składane ofiary również za te, przesyłane na konto parafialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK