Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

05.02.2023

V NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

05 LUTEGO  2023 r.

 

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali: jutro, wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy; we wtorek, wspomnienie św. Kolety, dziewicy; w piątek, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, siostry św. Benedykta.

2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym sanktuarium Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będziemy sprawowali o godz. 10.00. Pół godziny wcześniej będzie odmówiony różaniec i będzie okazja do spowiedzi. Postarajmy się o tej Mszy powiadomić chorych i pomóc im 
w dotarciu do kościoła. 

3. W czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o jego rychłą beatyfikację.
4. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej i trwają do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.

5. Ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowe. 
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i składane ofiary. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK