Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

26.02.2023

I NIEDZIELA Wielkiego Postu 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA Wielkiego Postu

26 lutego 2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny. Szczególnie w naszych modlitwach prośmy o pokój na świecie. 
2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy wizytację kanoniczną w naszej parafii. Przeprowadzi ją  Biskup Damian Muskus. W programie wizytacji: o godz. 9.45 spotkanie z grupami parafialnymi w auli św. Jana Pawła II, o 10.30 Msza św. wizytacyjna z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Ojciec Biskup będzie jeszcze uczestniczył we Mszy św. o godz. 12.00 oraz spotka się z duszpasterzami.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez Wojowników Maryi od godz. 23.00 do północy. W piątek od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych. Po południu od godz. 17.15 okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Arcybractwa Straży Honorowej Serca Bożego. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy przeżywać święto św. Kazimierza, Królewicza. O godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej.

W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych, gdyż w listopadzie są zaplonowane  misje święte. Natomiast w niedzielę 19 marca przeżyjemy Wielkopostny Dzień Skupienia, a w niedzielę później, wysłuchamy świadectwa  i zaproszenia do uczestnictwa w rekolekcjach  Oddanie 33.
4. Organizowany jest wyjazd na Zimową Spartakiadę Młodzieży 4 marca br. do Kasiny 
w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W programie: slalom gigant i zjazd na byle czym. Zbiórka na klasztornym parkingu o 8.30.

 W czasie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium na nabożeństwa pasyjne:

  • W dni powszednie o godz. 6.30 Droga Krzyżowa.
  • W niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.
  • W piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”. O godz. 8.00 Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.

Ofiary zbierane podczas Gorzkich  Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

5.  Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby misji.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru

życzymy obfitości łask Bożych, w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK