Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

05.03.2023

II NIEDZIELA Wielkiego Postu 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA Wielkiego Postu

05 marca 2023 r.

1. Przeżywamy niedzielę adoracyjną. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po błogosławieństwie będzie jeszcze możliwość na prywatną adoracji Pana Jezusa w ciszy.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą „Ad Gentes”. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej oraz tych, którzy Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Przed kościołem jest przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby misji.

3. W czasie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium na nabożeństwa pasyjne:

  • W dni powszednie o godz. 6.30, Droga Krzyżowa.
  • W niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.
  • W piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”. O godz. 8.00 Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary zbierane podczas Gorzkich  Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
4.W sobotę podczas nabożeństwa różańcowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.

5. Również w sobotę 11 marca o godz. 18.00 w Wielickiej Mediatece odbędzie się charytatywne przedstawienie „ Bernadeta „. W przedstawieniu biorą udział wolontariusze i niepełnosprawni aktorzy amatorzy. Zapraszają organizatorzy.

6. W następną niedzielę 12 marca po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII. 
7. Ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont  salek  Br. Alojzego Kosiby. Trwają prace wykończeniowe, kładziona jest granitowa posadzka, wykończone są toalety. 22 marca salki będą poświęcone w takim stanie, jaki będzie osiągnięty, przez O. Generała naszego Zakonu.
8. Msza św. połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe będzie odprawiona przez o. Pacyfika 15 marca o godz. 18.00.
9. Przed kościołem i w zakrystii można nabywać Baranki Wielkanocne.

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru  życzymy obfitości łask Bożych, w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK