Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

26.03.2023

V NIEDZIELA Wielkiego Postu 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2023 r.

 

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomoże nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych. Zachęcamy również, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkanocnej. Ze spowiedzi możemy skorzystać codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
2. W  tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 10.00 rozpoczniemy Fatimski Różaniec pokutny – trzy części. O godz. 12.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej. 
3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Uroczyste poświęcenie palma na Mszy św. o godz. 12.00. 
W tym dniu o godz. 15.45 Msza w. dla FZŚ. Również za tydzień przejdzie  Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się  o godz. 19:00 przy naszym kościele i pójdziemy ulicami naszego miasta pod kościół św. Sebastiana. Zakończenie uroczystości przewidujemy przy pomniku 
ok. godz. 21:30. 
4. W Wielki Poniedziałek, 3 kwietnia, kapłani udadzą się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. przedświąteczną. Chorych prosimy zgłaszać 
w zakrystii i kancelarii. 
5. Serdecznie zapraszamy na kiermasz charytatywny przedświąteczny organizowany przez Zespół Szkół im. Br. Alojzego Kosiby w Wieliczce działające na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. 
6. W ubiegłą niedzielę FZŚ zebrał 5.474 zł. Za zebraną kwotę zakupiono bony żywnościowe, dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Za wszelkie ofiary wielkopostnej jałmużny składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowanie składamy firmie PALEO za wsparcie tej szlachetnej akcji.

7. 2 kwietnia zapraszamy na Biały Marsz Papieski na świadectwo wierności 
św. Jana Pawła II. O 13.30 zawiązanie wspólnoty na Krakowskich Błoniach. 
O 15.00 Msza św. w Bazylice Mariackiej.

A teraz prosimy P. Adriana o świadectwo i przybliżenie nam rekolekcji 
„ Oddanie 33”.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK