Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

09.04.2023

Wielkanoc 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zmartwychwstanie Pańskie

09 kwietnia 2023 r.

1. W dzisiejszą Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym; następna o 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 18.00.

2. Jutro, Poniedziałek Wielkanocny drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. We wtorek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Modlitwy nowennowe, odczytanie próśb i podziękowań,  na Mszy św. o godz. 18.00. Następnie procesja eucharystyczna zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczenie  relikwi św. Antoniego. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Msza św. w intencji pokoju w rodzinach i na świecie. Do niedzieli Miłosierdzia Bożego przygotowujemy się odmawiając codziennie nowennę podczas nabożeństwa różańcowego.

5. W Niedzielę Miłosierdzia ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne. W ostatnim miesiącu zostały wyzłocone naczynia liturgiczne używane w liturgii Triduum Paschalnego: puszka i kustodia.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla klas VII.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się  świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca życzymy Drogim Parafianom i Miłym Gościom.

Na radosne przeżywanie Świąt Wielkanocnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK