Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

07.05.2023

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 maja 2023 r.

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku. W tym dniu nabożeństwo majowe połączone nowenną do św. Antoniego  po Mszy św.  Majówki przy figurach Matki Bożej na Os. Kościuszki o godz. 19.00, na Os. Bogucice przy ul. Dębowej o godz. 19.00, a także na ul. Wygoda o godz. 19.30.
2. Dziś o godz. 16.00  Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.  Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św.
3. Jutro, 8 majaprzypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.
 4. We wtorek, zapraszamy na piąty wtorek  nowenny przed uroczystością  św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią Loretańską, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwii św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów. 
5. W środę Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe odprawi o. Pacyfik.

6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Rozpoczniemy  nabożeństwa fatimskie, które będą trwały do 13 października. Po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny, a po nim procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. 

7. Od dzisiejszej  niedzieli do ostatniej niedzieli sierpnia zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym. 

8. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z klasami siódmymi przed bierzmowaniem.

9. W połowie listopada będziemy przeżywać  jubileuszowe Misje Parafialne. Do naszych modlitw dołączmy intencje: o dobre owoce misji św. Od dzisiejszej niedzieli będziemy też modlić w tej intencji podczas Mszy św.
10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie od 1 do 9 lipca br. Szczegółowe informacje i zapisu u o. Mariusza Żychowicza.

Natomiast w terminie od 12 do 20 sierpnia br. pielgrzymkę organizuje grupa modlitewna Królowej Pokoju. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i składane ofiary również za te, przesyłane na konto parafialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK