Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

14.05.2023

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2023 r.

 

1.Trwa maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium  odprawiane są codziennie o godz. 17.30,  z wyjątkiem wtorku. W tym dniu nabożeństwo majowe połączone nowenną do św. Antoniego  po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy też do uczestnictwa w majówkach przy figurach Matki Bożej na terenie parafii.

2. Najbliższe trzy dni, to tzw. dni krzyżowe, czas modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

3. We wtorek, zapraszamy na szósty wtorek  nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią Loretańską, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwiami św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

• w poniedziałek, wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;

• we  wtorek, Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski;

• w środę, wspomnienie św. Paschalisa, zakonnika; 

• w czwartek, wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika;

• w sobotę, wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny;

5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji pokoju  oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.
6. Od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli sierpnia zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym.

7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie od 1 do 9 lipca br. Szczegółowe informacje i zapisu u o. Mariusza Żychowicza.

Biuro Radia Maryja przy naszym Sanktuarium organizuje pielgrzymkę do pobliskich Sanktuariów Maryjnych dnia 27 maja br. zapisy i informacje w Biurze Radia Maryja w niedziele 8.00 – 10.30 i środy 17.00 – 18.00.

8. Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Warsztat Powroźniczy z Wieliczki zapraszają całe rodziny na imprezę plenerową pn.” Wieliczka Skręca Linę”, która odbędzie się w dniach 20-21 maja w godz. 11.00-18.00 na Trakcie Solnym w Wieliczce. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK