Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

21.05.2023

Wniebowstąpienie Pańskie 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie

21 maja 2023 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Dziś godz. 15.00 Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

3. Trwa maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa do naszego sanktuarium lub przy figurach na terenie parafii.

4. We wtorek, przypada siódmy wtorek  nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, Litanią Loretańską, procesją eucharystyczną, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i uczczeniem relikwiami  św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego do czynnego udziału, szczególnie asystę  z feretronami, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów. 

5. W piątek 26 maja – Dzień Matki. Naszą modlitwą i wdzięcznością otaczamy wszystkie Mamy żyjące i zmarłe.

6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

• we wtorek, Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka;

• we  środę, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

• w piątek, wspomnienie św. Filipa Nereusza;

7. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

8. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę, odbędzie się czuwanie, które rozpoczniemy o godz. 21.00. W programie: zawiązanie wspólnoty, konferencja, uwielbienie i modlitwa o wylanie Ducha Świętego i Eucharystia.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.30 będziemy gościć ks. bp Piotra Skuchę z Sosnowca, który przewodniczyć będzie uroczystościom srebrnego jubileuszu święceń prezbiteratu ojców: Andrzeja Migały, Kazimierza Sędzimira, Ariela Krzywdy, Eryka Hoppe i Tomasza Kobierskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, aby poprzez modlitwę wspomóc ich posługę w Kościele, w powierzonych im funkcjach i zadaniach.

10. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budujące się kościoły w naszej archidiecezji. 
12. Od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli sierpnia zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym.

13. Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z ks. Proboszczem par. św. Sebastiana w Wieliczce zapraszają na koncert ” Muzyka w polichromii i słowie zamknięta „ który odbędzie się w ramach obchodów Roku Włodzimierza Tetmajera w niedzielę 28 maja br. o godz. 17.00 w kościele św. Sebastiana w Wieliczce. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK